Sömestr Tatilini Verimli Geçirmek İçin Uzman Önerileri

Öğrenciler için iki haftalık sömestr tatili başladı. Karne sevinci yaşayan ve iki hafta boyunca dinlenip yeni öğretim dönemine hazırlanacak çocuklarınız için sömestr dönemini planladınız mı? İşte uzmanlardan verimli bir sömestr dönemi için öneriler…

Beraber oyun oynayın

Oyunun, çocukların hem fiziksel hem zihinsel hem de ruhsal gelişimine faydası olduğu yapılan çalışmalarla ortaya konuluyor. Gün içinde ya da akşam saatlerinde çocuklarınızla en az bir saat oyun oynamaya özen gösterin.

Haftada birkaç gün dışarı çıkın

Hava soğuk da olsa dışarda zaman geçirmek çocuğunuzun gelişimi icin çok önemlidir. Doğa olaylarını, ağaçları, sokaktaki diğer insanları, çocukları ve hayvanları gözlemlemesi çevresel zekasının gelişimini de destekleyecektir.

Birlikte sevdiği yemekleri yapın

İnternetten ya da bir yemek kitabından çocuğunuzun seçeceği bir tarifi beraber pişirebilirsiniz. Bu sahip olduğunuz vakte göre, tüm günlük ya da yarım saatlik bir etkinlik olabilir.

Sevdiği arkadaşlarıyla bir araya getirin

Çocuğunuzun sevdiği arkadaşları ile bir araya gelmesini sağlayın. Bu sayede hem çocuğunuzun diğer çocuklarla ilişkilerini gözlemlemiş hem de onun sevdiği ama sizin çok da tanımadığınız arkadaşlarını yakından tanıma fırsatı elde etmiş olursunuz.

Çocuklara özel atölyelere katılın

Günümüzde artık neredeyse tüm sanat müzeleri, sanat platformları ve üniversiteler çocukların merak ve ilgi alanlarına yönelik atölye etkinlikleri yapıyorlar. Bunlar, bazen el becerilerini destekleyici, bazen merak arttırıcı, bazen gözlem yapmaya teşvik edici olacak şekilde çok farklı konularda düzenleniyor. Çocuğunuzun ilgi alanına özel bir etkinlik araştırmanız onu çok mutlu edecektir.

Müze ve sanat etkinlikleri düzenleyin

Bulunduğunuz şehirde daha önce görmediğiniz tarihi, turistik yerleri gezin. Yaşına uygun tiyatro, sinema ve gösterilere gidin. Çıkışta izlediği şeyle ilgili yorum yapmasına teşvik edin.

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir