Sosyal Medya Çağında Stresi Azaltmanın İpuçları

Ruh sağlığı ve sosyal medya arasında önemli bir bağlantı olduğunu biliyor muydunuz? Sosyal medya küresel ölçekte kişilere pek çok fayda sağlarken doğru kullanılmaması halinde endişe ve strese neden olabiliyor. Uzmanlar teknolojinin çevrimiçi stresini azaltmak için bakın neler öneriyor?

Aşırı paylaşım yapmaktan kaçının

Aşırı paylaşım, sizi başkalarından gelen eleştirilere karşı daha savunmasız hale getirebilir ve bu da kaygıyı körükleyebilir. Aşırı paylaşımdan kaçınmanın bir diğer mantığı da kişisel verileri yabancılardan korumaktır. Örneğin kullanıcılar, harika bir tatil fotoğrafının yanında yanlışlıkla uçak bileti ayrıntılarını veya kişisel adres gibi verileri de paylaşabilir. Hesabınızı pek çok kullanıcı görüntüleyebilir. Bu nedenle dolandırıcılara kişisel bilgilerinizi kullanma şansı vermemek güvenli bir yaklaşım olacaktır.

Negatif yorumlarla nasıl başa çıkacağınızı öğrenin

Çevrimiçi ortamda ne kadar çok içerik yayınlarsanız, negatif yorumlarla karşılaşmanız o derece yüksek ihtimal olacaktır. Özellikle çocukların bununla yüzleşmek zorunda kaldığı koşullarda durum daha da zorlaşabilir. Uzmanlar insanları kötü veya incitici yorumları ciddiye almamaya, üzülmemeye ve en önemlisi sırf bu nedenle hayallerinden vazgeçmemeye teşvik ediyor.

Sosyal hesaplarınızı meraklı gözlerden koruyun

Çeşitli sosyal ağlar farklı gizlilik ayarlarına sahiptir. Hesaplarınızı güvende tutmak için gizlilik ayarlarınızı kontrol etmeli, güvenlik önlemlerini maksimumda tutmalısınız.

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir