İlham Veren Çocuk Odası Dekorasyon Stilleri

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı evde kutlayacağımız bu sene, çocukları mutlu edecek hediyeler almak, onları eğlendirecek etkinlikler organize etmek ve bu özel günü coşkuyla geçirmek oldukça önemli. Çocukları hem mutlu edecek hem de değerli hissettirecek şeylerden biri de odalarını yeniden dekore etmek. Minik kalplerini sevindiricek stil sahibi çocuk odası dekorasyon stillerini sizin için seçtik.

Anılarınızı Birleştirin

Kendi çocukluğunuzdan kalma bazı eşyaları saklıyorsanız onları çocuklarınızla paylaşmanın zamanı geldiğini söyleyelim! İçerisinde anne ve babasının anılarını barındıran bir çocuk odası, çocuklarınızın minik kalplerini derinden etkileyecektir. Böyle bir eşyanız yoksa çocukluk döneminizde oynadığınız oyuncakların benzerlerini kendiniz evde de yapabilirsiniz.

En Sevdiği Hikayeden İlham Alın

Belki büyük bir gemisi olmasını hayal ediyor belki de bir ağaç evinin… Çocuğunuzu heyecanlandıran hikayelerden ilham alarak dekore edeceğiniz bir oda, hayal gücünün gelişmesine de büyük katkı sağlayacaktır.

Yaratıcılığını Besleyin

Çocuk odasının bir duvarını kara tahtaya çevirmek son dönemlerin en popüler fikirlerinden. Üzerine tebeşirle resimler yapabileceği, yazılar yazabileceği, belki matematik formüllerini ezber edeceği bu kara tahtalar için gereken boyaları internetteki boya satan satış sitelerinden rahatlıkla temin edebilirsiniz.

Minimalist Olun

İskandinav tarzı mobilyalar, minimalist detaylar yetişkinler olarak hayatımıza nasıl dda damga vurdu öyle değil mi? Küçük kızınızın ya da oğlunuzun da minimalist bir zevke sahip olmasını istiyorsanız olabildiğince sade, yalın ve sadece ihtiyaçlardan oluşan bir oda tasarlamayı deneyin.

Doğal Olandan Şaşmayın

Boyalı mobilyalar ya da metaller yerine ham ahşabın sıcak dünyasını çocuklarınızın odasına taşıyın. Ahşap mobilyalar hem sağlıklıdır hem sağlamdır hem de doğal görünümleriyle onların zevklerini küçük yaşta belirlemelerini sağlar.

Duvarları Eğlenceli Hale Getirin

Çocuk odalarını dekore ederken duvarların olabildiğince açık renk olmasını tercih edin. Bu şekilde güneş ışığını daha çok yansıtan odalar iç açıcı bi ortam sağlayacaktır. Açık renk duvarlar sıkıcı olmak zorunda da değil. Yatak ya da çalışma bölümünden birini seçerek tek bir duvara sticker uygulaması yapabilirsiniz. Puantiyeler, stickerler arasında en popüler olanları!

Boş Alan Bırakmaya Özen Gösterin

Çocuğunuzun odasını dekore ederken fazla aksesuar kullanımından kaçının ve ona rahatlıkla oyun oynayabileceği alanlar bırakın. Ayrıca ne kadar az aksesuar olursa o kadar az dağınıklık çıkacağını da unutmayın!

Doğa Sevgisi Aşılayın

Çocuk odasına canlı çiçek koymanın zor olduğunu kabul ediyoruz. Bir top çarpması ile kırılabilir ve ölebilirler çünkü… Ancak küçük yaşta doğa sevgisi aşılamanın önemli olduğunu da unutmayın ve obje seçimlerinizde ya da duvar kağıtlarınızda ağaç, dal ya da çiçek figürlerine yer açın.

Çatı Figürlerinin Sıcaklığına Güvenin

Çocuk odalarında son dekorasyon trendlerine baktığımızda oda içindeki çadırlar, çatısı olan ev şeklinde kitaplıklar ya da yatakların ne kadar öne çıktığını görebilirsiniz. Rahatlatıcı ve sıcak bir çatının çocuklarınızı güvende hissettireceğine emin olabilirsiniz.

Total
0
Shares
Paylaş 0
Tweet 0
Pin'le 0
Paylaş 0
Paylaş 0
Paylaş 0

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir