Tatil Valizine Eklemeniz Gereken Kurtarıcı Eşyalar

Onlarca kez gittiğiniz için tatil bavulu hazırlama konusunda çok deneyimli olduğunuzu düşünebilirsiniz. Tatil deyince ilk akla gelen mayolar, güneş kremleri, giysiler, ayakkabılar ve gerekli en temel ürünleri bavulunuza özenle yerleştirdiğinizden zaten hiç kuşkumuz yok. Bu yazımızda size tatilde ihtiyacınız olabilecek en sıra dışı şeyleri listeledik. Gezginlerin bile tatil bavulu hazırlarken akıllarına gelmeyecek bu nesneler, olmadık zamanlarda hayatınızı kurtarabilir. O halde gelin “tatile giderken yanımda olması gerekenler” listesine girmeye hak kazanan bu sıra dışı “kurtarıcılara” birlikte göz atalım:

Kirli Çamaşır Torbası

Tatil valizinize ekleyeceğiniz çok basit bir kirli çamaşır torbasının nasıl hayat kurtarıcı olacağına inanamazsınız. Tatilden dönüşte kirli çoraplarınızın takım elbiselerinizle aynı yerde durmasını engelleyen, kötü kokuların temiz giysilere yayılmasını önleyen bu torba için özel bir seçim yapmanıza gerek yok. Alışverişlerde aldığınız basit plastik torbalar ya da çöp torbaları olabileceği gibi, dilerseniz ağzı bağlanabilen özel çamaşır torbalarını da kullanabilirsiniz.

Acil Durum Atıştırmalıkları

Tatil valizinizin kolayca ulaşabileceğiniz bir bölmesinde, mümkünse el ya da sırt çantanızda acil durum atıştırmalıklarına yer açmanızda fayda var. Her ne kadar bu size modası geçmiş bir ‘anne yöntemi’ olarak gelse de, plan dışı bekleyişlerde emin olun “iyi ki bunları getirmişim” dersiniz. Örneğin uçağınız geciktiği için otele geç saatte giriş yapabilir ve sürpriz bir şekilde oda servisinin olmadığını öğrenebilirsiniz. Ya da arabanızla giderken tam acıktığınızda yol kenarında yiyecek bir şey bulamayabilirsiniz. Bu gibi senaryolara hazırlıklı olmak için valizinizde çerez, bisküvi ve meyve gibi atıştırmalıkları mutlaka bulundurun.

Talk Pudrası

Eğer kumsalda tatil planınız varsa, mutlaka valizinizde talk pudrası olsun. Belki inanmayacaksınız ama, üzerinize yapışan inatçı kumlardan bebek pudrası sayesinde çok daha kolay kurtulabilirsiniz.

Mandal veya Çengelli İğne

“Mandala neden ihtiyacım olur ki?” diye düşünmeyin. Bir küçücük mandalla uyku konforunuzu artırabilirsiniz. Nasıl mı? Ya odanızdaki perdelerin arasında sabah güneşiyle sizi uyandıracak küçük de olsa bir boşluk kalıyorsa? Mandal yerine çengelli iğne de aynı görevi görebilir.

Büyükçe Bir Şal

Şal deyip geçmeyin! Gece serinliğinde aksesuar olarak kullanabileceğiniz şal tatilde o kadar işlevsel olabilir ki! Örneğin akşamları sahilde otururken battaniye, çimenlerin üzerine sereceğiniz bir örtü, hatta başınızın altına koyabileceğiniz bir yastık olarak bile yumuşak bir şaldan yararlanabilirsiniz.

Şeffaf Bant

Tatil valizinin olmazsa olmazları arasında elbette şeffaf bant da var. Bu yer kaplamayan küçücük nesne, birçok durumda size zaman kazandırabilir. Örneğin, transfer sırasında valiziniz yırtılırsa, çantanız hasar görürse geçici tamirat için şeffaf bant idealdir. Üstelik tatil dönüşü valizde yer alan parfüm gibi sıvıların ağızlarını bantlayarak daha güvenli hale getirmek için de bantlar işinize yarayabilir.

Total
0
Shares
Facebook 0
Tweet 0
Pin 0
Reddit 0
Mail 0
WhatsApp 0

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir