Yaz Ruhunu Doyasıya Yaşatan En İyi 5 Film

Nihayet yaz sezonuna kavuşmanın mutluluğunu yaşadığımız bu günlerde film listenizi de sezona uygun filmlerle doldurmaya ne dersiniz? Yazın enerjisini, seyahat tutkusunu yaşatan ve nefis yaz manzaraları ile tatile çıkma motivasyonunu artıran filmleri sizin için listeledik.

Vicky Cristina Barcelona

Woody Allen’ın 2008 yapımı kült filmi “Vicky Cristina Barcelona”, iki kız arkadaşın yaz tatili için gittikleri Barcelona’da aynı adama aşık olmasını konu alıyor. Penélope Cruz, Javier Bardem ve Scarlett Johansson’ın başrollerini paylaştığı film, Barcelona’da yaz mevsiminin tüm göz alıcılığını sergiliyor. Daha önce izlemiş olsanız da yaza girerken tekrar tekrar izlemekten sıkılmayacağınız bir film…

Mamma Mia!

Phyllida Lloyd tarafından 2008’de çekilen ” Mamma Mia!, yaz tatilinin gözde rotalarından Yunan Adaları’nda geçiyor. Ünlü müzikal “Mamma Mia!”nın sinema uyarlamasında Meryl Streep’ten Pierce Brosnan’a, Colin Firth’ten Amanda Seyfried’e birçok ünlü oyuncu rol alıyor. Ege Denizi’nin huzur veren manzaraları ve ABBA şarkıları, yaza girerken aradığınız motivasyonu verme garantili…

Im Juli.

Fatih Akın’ın ilk filmlerinden “Im Juli.” (Temmuzda), 2000 yapımı bir efsane. Hamburglu Daniel’ın bitpazarından satın aldığı bir yüzük ve bir kehanetin peşinden arabayla Avrupa’yı kat edip İstanbul’a ulaşmaya çalışmasını konu alan film, yaz mevsiminde geçen harika bir yol hikayesi olarak bu listede olmayı hak ediyor.

Mine Vaganti

Ferzan Özpetek’in sevilen filmlerinden “Mine Vaganti” 2010 yapımı bir yaz filmi. Güney İtalya’nın güneşiyle, deniziyle, tarihi kentleriyle ve lezzetli mutfağıyla gözler önüne seridiği filmde, kahkahalar göz yaşına karışırken, filmin fonundan Sezen Aksu şarkıları kulağımıza çalınıyor.

Almost Famous

2000 yapımı Cameron Crowe filminde lisedeyken bir yaz stajında Rolling Stone dergisi tarafından bir rock grubu ile ilgili makale yazmakla görevlendirilen William Miller isimli karakterin maceralarına konuk oluyoruz. Hayatının en çılgın ve en eğlenceli yazını geçiren William’ın içine girdiği dünya, müzik dolu, eğlenceli ve çok keyifli!

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir