Aslan Burcunun Uğuru: Kedi Gözü Taşı

Kuvars grubuna ait değerli bir taş olan Kedi Gözü Taşı, kristal yapısı ile dikkat çeker. Bazı insanlara göre uğur getirdiğine inanılan taşın aynı zamanda da şifalı olduğuna inanılır. Astrolojiye göre Aslan Burcu’nun uğurlu taşı olarak da kabul edilir.

Kedi Gözü Taşı Özellikleri

Yanar döner özelliği ile ön plana çıkan Kedi Gözü Taşı’nın içinde hava boşlukları ve bu boşlukların içinde de mavi asbest (krokidolit minerali) yer alır. Taşın içinde dikey lifler bulunur ve bu lifler sayesinde taş kedi gözü şeklinde ışıldar. İşte taşa Kedi Gözü Taşı adı verilmesinin sebebi de bu. Taşın karakteristik ışıltısını elde etmek için “Kabaşon Kesim” denilen bir yöntem uygulanması gerekir, aksi takdirde bu ışıltıya sahip olmak mümkün değil. Kaplan gözü taşı da bu sınıfa giren değerli bir taştır. Kedi Gözü Krozoberil ve Kedi Gözü Turmalin gibi diğer bazı taşlarda Kedi Gözü Taşı’nın gösterdiği etkiyi gösterebilir. Taşın en önemli özelliği hareket ettirildiğinde ya da ışık kaynağı hareket ettiğinde kedinin gözünün açılıp ve kapanmasını andıran şeritler oluşturur. Bu hareketi andıran taşın merkezinde bulunan gümüş şerittir. Gümüş şerit taşın tam ortasında yer alıyorsa ve kırılmıyorsa taşın değeri artar. Madagaskar, Hindistan ve Sri Lanka ülkelerinden çıkarılan Kedi Gözü Taşı rengi, sarıdan maviye değişiklik gösterir. Ayrıca kırmızı, gri, beyaz, süt ve bal renginde olabilir.

Ürüne gitmek için tıklayın.

Kedi Gözü Faydaları

Kalp, güneş sinir ağı ve taç çakralarına sahip olan Kedi Gözü Taşı’nın sağlık üzerine birçok faydası olduğuna inanılır. Topraklanma özelliği sayesinde vücuttaki negatif enerjiyi yok eder ve mutlu olmayı sağlar. Gözü güçlendirdiği ve göz hastalıklarına, aynı zamanda baş ağrısı ve özellikle de migrene iyi geldiği söylenir. Kedi Gözü Taşı sezgilerinizin farkına varmanızı da sağlar. Taşın Pellegra gibi sindirim sistemini bozan ve bağışıklığı çökerten önemli bir hastalığa da iyi geldiğine ve kem gözlerden koruduğuna inanılır. Kedi Gözü Taşı’nda DNA sisteminin oluşumuna yardımcı maddeler bulunur. Metabolizmayı hızlandırması ve zihin fonksiyonlarını güçlendirmesi de Kedi Gözü Taşı’nın faydaları arasındadır. Konsantrasyonu sağlama konusunda da oldukça etkili bir taş olan Kedi Gözü Taşı kişinin kendini daha iyi hissetmesini ve sinirlerinin gevşemesini sağlar.Taşın sağlık üzerine yararlı etkilerinin lifli ve kristal yapısından kaynaklandığı öne sürülür.

Ürüne gitmek için tıklayın.

Kedi Gözü Taşı Kullanımı

Kolye, bileklik, küpe, halhal gibi takılarda ve daha birçok aksesuarla süs eşyalarında kullanılan Kedi Gözü Taşı değerli bir taştır. Kedi Gözü Taşı yüzük ve tespihlerde de kullanılır ve bu aksesuarlar genellikle erkekler tarafından tercih edilir. Altınbaş olarak gerçek Kedi Gözü Taşı kullanarak tasarladığımız kolye modelinin zinciri ve taşın etrafındaki çerçeveleri altındır. Kolyenin üzerinde ayrıca mavi rengi ile kolyeye zarif ve şık bir dokunuş Londan Blue Topaz Taşı yer alır. En çok tercih edilen Altınbaş ürünlerinden biri olan kolye, hemen hemen tüm kombinlerle muhteşem bir uyum sergiler. Altınbaş Altın Kedi Gözü Kolye, bir Aslan burcuna hediye olarak alınabilecek en değerli seçeneklerdendir. Davet ve gecelerde şık bir abiye üzerinde ya da günlük spor bir kombinin üzerinde rahatlıkla kullanabileceğiniz kolye, diğer aksesuarlarla desteklenerek kombinlerinize sıra dışı bir görünüm kazandırır. Zarif altın ışıltısı ile klasik, Kedi Gözü Taşı ile spor dokunuşlara ev sahipliği yapan, Altın Kedi Gözü Taşlı Kolye tarz sahibi kadınların vazgeçilmez takı seçenekleri arasında…

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir