23 Ağustos Merkür Retrosu Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Ağustos ayının en önemli gökyüzü olayı hiç şüphesiz Merkür retrosu. Halen devam eden Venüs retrosuyla kesişecek olması ise işleri daha da ilginç hale getiriyor. Merkür, 22-24 Ağustos 2023 arasında durağan konumda kaldıktan sonra 24 Ağustos-14 Eylül 2023 arasında Başak burcunda retro hareketini gerçekleştirecek. Merkür retrosunun kötü şöhreti nedeniyle de bu ay herkesin gözü astrologlarda ve gökyüzünde diyebiliriz. Gelin detaylara birlikte bakalım…

Astrologlar, bu ay gizli saklı kalmış her şeyin ortaya çıkacağını vurguluyor. Özellikle ay içerisinde gerçekleşen yeniay ve dolunaylar üzerine, Venüs ile birlikte çifte retro etkisinin oldukça zorlayıcı olacağı söyleniyor. Sürekli inişli çıkışlı haller, çifte retro etkisiyle özellikle eski aşkların tekrar canlanmasına ve duygusal yükselişlere sebep olabilir. Elbette astrolojinin sıkı takipçileri, bu etkilerin kalıcığının şüpheli olduğunu bildiği için ani ve radikal kararlardan uzak duracaktır.

Bu süreçte öne çıkacak bir diğer konunun ise mükemmeliyetçilik olacağı belirtiliyor. Yani, önümüze çıkan konu ve kişilerde daha fayda odaklı bir yaklaşım içinde olabiliriz. Kişisel olarak, içinde bulunduğumuz durumların bize yararını sorguladığımız bir süreç bizi bekliyor. Bu elbette takıntı halini de beraberinde getirme tehlikesi taşıyor. Kendimizi ani öfke halleri, bir anda gözümüzün hiçbir şeyi görmediği durumların içinde bulabiliriz. Bu tip savrulmalardan kaçınmak için denge ihtiyacı ise öne çıkan retro teması olarak yorumlanabilir. Aslında değerli olan şeyleri, sadece kusur bulmak için eleştirdiğimiz ya da uzak durduğumuz durumlar, uzun vadede olumsuz etkilere sebep olabilir. Normalde önemi olmayan detaylardan kaynaklı çatışmalar gereksiz şekilde büyüyebilir. Mükemmele ulaşmak ile gözden çıkarmak arasındaki bu hassas dengeyi gözetmek bu merkür retrosunda dikkat edilmesi gereken en önemli konu diyebiliriz.

Merkür retrosu klasiği

Retro dönemlerinin iletişim problemlerinin en çok yaşandığı zamanlar olduğunu artık hepimizi biliyoruz. Bunun önüne geçmek için sakin kalmak ve iletişimde detaylı aktarımlara önem vermek gerekiyor. Konsantrasyon sorunlarının da görülebileceği bu günlerde, işlere sırasıyla odaklanmaya çalışmak, kendimizi dinleyerek enerjimizin düşmesini engelleyecek şekilde ruhumuzu da dinlendirmek iyi bir yöntem olacaktır.

Bir merkür retrosu klasiği olarak bizi yine teknoloji ile ilgili sorunların beklediğini de söylemek gerekir. Verilerin yedeklenmesi, işleri yazılı ve kayıtlı yapmak, imza ve finans ile ilgili konularda dikkatli olmak gibi zorlayıcı etkilerle karşılaşabiliriz. Bunlarla baş etmek için yine detaycılığa yönelebiliriz. Elbette yine, bu durumun takıntı ve saplantı haline gelme olasılığına karşı dikkatli olmakta fayda var.

Astrologlara göre merkür retrosu döneminde alınacak en iyi tutumun; iyi duygulara odaklanmak ve önceden başlanıp yarım kalmış işlerin tamamlanmasına yönelmek olduğunu söyleyebiliriz.

Total
0
Shares
Facebook 0
Tweet 0
Pin 0
Reddit 0
Mail 0
WhatsApp 0

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir