Temmuz Astroloji Gündemi: Venüs Retrosu

Her 8 yılda 5 kez, ortalama 584 günde bir Venüs Retrosu’nu yaşıyoruz. Bu yıl 22 Temmuz’da başlayacak olan ve 40 gün sürecek Venüs Retrosu, astrologlarla birlikte hepimizin de gündemine girdi. Retroların olumsuz şöhretini düşününce şu günlerde gökyüzünde en merak edilen bu konuyla ilgili öne çıkan bilgileri sizin için derledik.

 Venüs, Güneş Sisteminde, Güneş’e uzaklık bakımından ikinci sıradaki, sıcaklık bakımından da birinci sıradaki gezegendir. Venüs Retrosu, sekiz yılda beş kez, ortalama 584 gün aralıklarla gerçekleşiyor ve 40 gün sürüyor.

Venüs Retrosu’nda aşk, ilişkiler konuları gündeme gelir. Kişi, kendi değerlerine odaklanır. Retro dönemlerinde yeni işlere imza atmak, yeni başlangıçlar yapmak astrologlar tarafından doğru bulunmuyor.

Venüs Retrosu ne zaman?

Her 18 ayda bir retro yapan Venüs’ün hareketi ortalama 40 gün boyunca devam eder. Hareketine Aslan burcunun 28 derecesindeyken başlayacak olan Venüs Retrosu aynı burcun 12 derecesine kadar gerileyerek retrosunu tamamlayacak. Yani 22 Temmuz-5 Eylül 2023 tarihleri arasında Venüs Retrosu’nu yaşayacağız.

Venüs ne ifade ediyor?

Venüs, Güneş Sisteminde, Güneş’e uzaklık bakımından ikinci sıradaki, sıcaklık bakımından da birinci sıradaki gezegendir.

Güneşe uzaklık bakımından ikinci sırada olmasına rağmen en sıcak gezegen olmasının nedeni de atmosferinin gelen güneş ışınlarının dışarı çıkmasına izin vermemesidir. Ayrıca Zühre, Çolpan veya Çoban Yıldızı olarak da bilinir. Bu gezegen adını Eski Roma tanrıçası Venüs (Eski Yunan Mitolojisi’nde Afrodit)’ten almıştır. Venüs’ün astronomik sembolü ise kadınlık sembolü ile aynıdır. Venüs, kendi ekseni etrafında, Güneş Sistemi’ndeki diğer tüm gezegenlerin aksi istikametinde döner. Güneş etrafındaki dönüşünü 224.7 Dünya gününde tamamlar.

Büyüklüğü açısından Dünya ile benzerlik gösterdiğinden Dünya ile kardeş gezegen veya dünyanın ikizi olarak da bilinmektedir. Gökyüzünde Güneş’e yakın konumda bulunduğundan ve yörüngesi Dünya’nınkine göre Güneş’e daha yakın olduğundan, yeryüzünden sadece Güneş doğmadan önce veya battıktan sonra görülebilir. Bu yüzden Venüs, Akşam Yıldızı, Sabah Yıldızı veya Tan Yıldızı olarak da isimlendirilir. Çoban Yıldızı da denmektedir. Görülebildiği zamanlar, gökyüzündeki en parlak cisim olarak dikkat çeker.

Retroda bizi neler bekliyor?

Venüs Retrosu dönemlerinde, tamamlanmamış aşk ve ilişki konuları sıklıkla gündeme gelir. Bu dönem, genellikle aşka yönelik içgüdülerimizi, çekicilik algımızı, bilinçli duygusal tepkilerimizi, kişisel değerlerimizi ve ortaklıkla ilgili düşüncelerimizi dönüştürür.

Aynı zamanda, mevcut ekonomik koşullar ve sahip olduğunuz varlıklarla ilgili davranışlarımızı da etkileyebilir.

Bu süreçte alınacak kararlar, genellikle sonradan pişmanlık duyulabilecek durumları beraberinde getirebilir.

Evlilik, boşanma gibi süreçleri başlatma, iş ortaklığı oluşturma ve diğer profesyonel faaliyetler için bu dönemin pek uygun olmadığı söylenir.

Total
0
Shares
Facebook 0
Tweet 0
Pin 0
Reddit 0
Mail 0
WhatsApp 0

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir