Burçların Uyumlu Taşları ve Özellikleri

Her burcun kendisini etkileyen uğurlu bir taşı vardır. Bu doğal taşlar, etkiledikleri burçlara sahip kişilerle birleştiğinde aşk, kariyer veya başarı getirecek kadar da güçlüdür! Bunlara, burçlara göre şifalı taşlar da denir. Peki burçlara göre doğal taşlar ve özellikleri nelerdir? Taşların sırrı konusunda size kılavuzluk edecek bilgiler neler?

Koç

Ateş grubunda olan bir burçtur.Bu yüzden akik, yakut ve ametist taşları, koçlar için şifalıdır. Her taşın farklı bir etkisi vardır. Mesela akik, sizi olumsuz düşüncelerden kurtararak, pozitif düşüncelere yöneltir.

Boğa

Boğa, toprak grubuna mensuptur. Boğalar turkuaz ve zümrüt taşını aksesuarlarında kullanmalıdır. Hasta olmaya her zaman yatkınlığı olan boğalar için bu taşlar, şifalı olarak kabul edilmiştir.

İkizler

İkizler burcu olanlar, burçlara göre şifalı taşlar arasından yeşim ve ay taşlarını kullanmalıdır. Çünkü bu iki taş, ikizlerin hem ruhen hem de bedenen dinlenmesini sağlar ve sağlığına iyi gelir. Ayrıca, yeşim taşı, menstrüasyon dönemlerini aşırı sancılı olarak geçiren kadınların rahatlamasına yardımcı olur. Dolayısıyla ikizler kadınlarının periyot öncesinde yeşim taşından yapılmış bir takı ya da aksesuar bulundurmasında fayda vardır. Yetenekleri bunlarla bitmeyen yeşim taşı, bir de sıkıntıyı azaltır ve depresyonu yok eder.

Yengeç

Yengeç, su grubuna mensuptur. Yengeç burcunun burçlara göre uğurlu taşlar arasındaki taşları, kuvars ve kaplan gözüdür. Kaplan gözü, “bağımsızlık taşı” olarak da bilinir. Kaplan gözü, yengeçlere maddi açıdan özgürlük ve kendine güvenme noktasında yardımcı olur. İnatçı bir yapınız varsa sizde sakinlik ve uyum duygularını artıracaktır.

Aslan

Aslan, zor kişilikli bir burçtur. Aslanlar için burçlara göre doğal taşlar içerisinden en elverişli olan taşlar; topaz ve kehribar taşlarıdır. Kehribar, aslan burcunun erkekleri üzerinde afrodizyak etkide bulunurken, özgüvenlerinin artmasında da yardımcı olur. Aslan burcu kadınlarda ise suçluluk duygusundan sıyrılıp rahatlamaya; özgürleşmeye yardım eder.

Başak

Başak burcu kişilere uğurlu gelen taşlar, sitrin ve zirkondur. Bu taşları her daim üzerinde bulunduran başak insanı, daha iyi, daha pozitif hisseder.

Terazi

Terazi burçlarının kullanması gereken taşlar, turmalin ve yeşim taşlarıdır. Terazi burçlarının bu taşlardan yapılmış olan takıları ve aksesuarları üzerinde taşımaları önerilir.

Akrep

Akrep burcunun bulundurması gerekenler taşlar; obsidyen ve lal taşları olarak bilinir. İkisi de hem sağlık hem de mutluluk açısından şifalıdır. Bunlardan obsidyen taşı, akrep kişilerinin cinsel gücünü artırır ve sindirim sistemi rahatsızlıklarını en aza indirir. Daha da ilginç olanı ise bu değerli taş bilinçaltındaki endişelerinizin azalmasına da etkili olur.

Yay

Ateş grubuna dâhil olan yay burcu kişileri için ametist ve topaz taşları şifa saçar. Ruh hâlindeki bozukluklar gibi olumsuz durumların azaltılmasında; hatta ortadan tamamen kaldırılmasında yardımcı olan ametist, meditasyon yapma isteğini de harekete geçirir ve manevi gücünüzü de yükseltir.

Oğlak

Oğlak burcuna şifa veren taşlar, turkuaz ve oniks. İkili ilişkileri zayıf olan kişilerde bu ilişkileri güçlendirme etkisi yaratan oniks, sigarayı bırakmak istiyorsanız da size yardımcı olacaktır.

Kova

Kova burcuna mensup olanların, burçlara göre değerli taşlar içinden gök zümrüt taşı olarak da bilinen akuamarin taşını kullanması gerekir. Dinginlik ve iç huzur için de çok yararlı olan bu taşın yalnızca rengini görmek dahi kova insanına iyi gelir. Cesaret ve özgüveni arttırmayı sağlar. Bu taşa cesaretinizin yüksek olması gereken iş mülakatları ya da ilk buluşmalar gibi durumlarda başvurabilirsiniz. Bu gibi girişimlerden önce mutlaka bu taşa temas etmeniz ya da çeşitli takılarla bu taşı üzerinizde taşımanız tavsiye edilir.

Balık

Balık burçlarının bulundurması gereken taşlar ise opal ve kuvarstır. Gökkuşağı taşı olarak da anılan opal, güven duygusunu yenilerken, daha yenilmez olmanıza yardımcı olur. Diğer yandan ortamdaki negatif enerjiyi emer ve daha sakin, huzurlu hissetmenizi sağlar.

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir