Haziran 2021 Merkür Retrosu Neler Anlatıyor?

Yıl içerisinde endişeyle beklenen ve aslında kişisel yaşamlarımızı yoğun bir biçimde etkileyen Merkür Retrosu, 29 Mayıs’ta başladı ve 22 Haziran tarihine kadar devam edecek. Peki bu süreç neler ifade ediyor? Gelin, birlikte bakalım…

Bu retro 24-16 derece İkizler burcunda olacak. Hatta 10 Haziran 2021’deki İkizler Burcundaki Güneş Tutulması da retro etkisinde gerçekleşecek. İletişim ve bilgi temasının hâkim olduğu bu retroda eski defterler bir bir açılırken çok önemli, hatta denklem değiştirebilecek diyaloglara şahit olabileceğiz.

İkizler’de Merkür gerilemesi bizim için duraklamak, biraz nefes almak ve nasıl iletişim kurmayı seçtiğimizi, başkalarına ve Evren’e ne ilettiğimizi düşünmek için bir fırsat yaratıyor. Bu Mayıs-Haziran 20201 Merkür R zamanında, Plüton ve Satürn de durağan harekette olacak. Bu, kozmik enerjilerde bir yavaşlama yaratacak, bu Merkür durağan seyrinin de bir dönüşüm ve temizleme zamanı olan tutulma mevsimi sırasında gerçekleştiği düşünüldüğünde, muhtemelen iyi bir haber olacak bizler için.

Bir Merkür retrosunda ileri hareket başlar başlamaz ciddi bir tesir değişimi olur ve önemli girişimlerimizi bu dönem itibariyle programlayabiliriz. Ancak zamanı esnetme ve süreci ileriye taşıma şansımız varsa ana gölge faz bitimi olan 30 Haziran 2021 veya gölge fazdan tam çıkış tarihi olan 8 Temmuz 2021 ve sonrasını kullanabiliriz. 8 Temmuz 2021 itibariyle Merkür tam hızına dönüyor ve retrodan önceki gücüne kavuşuyor.

Total
0
Shares
Paylaş 0
Tweet 0
Pin'le 0
Paylaş 0
Paylaş 0
Paylaş 0

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir