2021 Sonbahar Merkür Retrosu’nda Dikkat Etmeniz Gerekenler

Astrolojiyle ilgilenenlerin yakından tanıdığı Merkür retrolarından biriyle daha baş başayız. Yılın üçüncü ve sonuncu Merkür retrosu 26 Eylül-18 Ekim tarihleri arasında Terazi burcunda yaşanacak ve daha çok ilişkiler üzerinde odaklancak. Oldukça ilgi çekici bir sürece merhaba derken Merkür retrolarında nelere dikkat etmemiz gerektiğini birlikte hatırlayalım mı?

Bir gezegenin retroda olması ne anlama geliyor?

Astronomik anlamda bir gezegen geri gitmiyor. Hızı yavaşladığından dünyadan baktığımızda bize geri gidiyormuş gibi görünüyor. Yani hızı normalin altına düştüğünden, etkilerini sağlıklı olarak yerine getiremiyor. 26 Eylül’ de (yarın) 25 derece Terazi burcunda geri hareketine başlayan Merkür, 18 Ekim’de yeniden düz seyrinde devam edecek. 

Terazi Burcundaki Merkür retro bize ne anlatıyor?

İletlişim gezegeni olan Merkür, seyahat ettiği burçta retro yaptığında bu burcun odak noktalarını görünür kılıyor. Terazi burcunaki retro sürecind kendimize gösterdiğimiz özenden daha fazlasını hayatımızdaki kişilere yoğunlaştıracağımızı söylemek yanlış olmaz. Bu dönemde ilişkileri masaya yatıracak, geçmişi toparlamak adına fırsatlar yaratacağız.

Elbette iletişim gezegeninin vaatlerini yerine getirememesi, yanlış anlaşılmaları, akıl, zekâ, eğitim içeren her konunun aksaması anlamına gelecektir. Ancak etkileri her zaman negatif değildir.  Yeni girişimlerde bulunmadan, anlaşmalar yapmadan, evlenmeden, ilişkilerde mevcut problemleri sorgulamak ve eksikliklerin tespit etmek anlamında bu süreç faydalı bile olabilir.

Terazi burcu arkadaşlıkları ve sosyal çevreleri de ifade eder. Bu dönemde gerçek dost ve diğerlerinin ayrımını kolayca yapabilmenizi sağlayacaktır. Anlaşmalar, imzalar ve sözleşmeler adına uygun dönemler değildir. Ancak geçmişteki sözleşmeleri değerlendirip revize etmek adına şanslı etkiler söz konusudur.

Ani kararlardan uzak durulmalı

Ani kararlar almaktan kaçınılması gereken bu süreçte ilişki başlatmamak ve bitirmemek doğru olacaktır. Eski sevgililerin tekrar gündeme geleceği bu süreçte retro etkileri kesinlikle göz önünde bulundurulmalıdır.

Elektronik iletişimde kargaşalar, teknolojik aletlerde bozulmalar, karar vermekte zorlanmalar, karşı tarafı anlamakta sıkıntılar ve kendimizi ifade etmekte karmaşalar da bu sürecin etkilerindendir. Bu süreçte sakin olmak, yeniliklerden kaçınıp mevcut düzenleri tamir etmek ve dilimize hakim olmak da çok önemlidir.

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir