Yılın Son Merkür Retrosu Burçları Nasıl Etkileyecek?

Merkür retrosu denilince çoğumuzun aklına hemen kaos gelir. Çok da haksız sayılmazsınız, çünkü Merkür retroları eski sevgililerinizin ortaya çıkma olasılığı, teknik aksaklıklar, iletişim hataları ve finansal karmaşayı getirir. Ancak bu dönem aynı zamanda sessiz ve zorlu bir düşünme dönemi sonrasında değişiklik ve yeniliklere açık bir döneme de işaret ediyor. Yılın son Merkür retrosu 12 Aralık 2023 ile 1 Ocak 2024 tarihleri arasında gerçekleşecek ve bu göksel hareketin etkileri ortaya çıkmaya başladı. Gelin 2023’ün son Merkür retrosu hangi burcu nasıl etkileyecek birlikte bakalım.

Koç

Uzun zamandır duvarların üzerinize üzerinize geldiğini hissediyorsanız, bu retro dönemi sizi başka yönlere götürecek alternatif yolları bulmak için yan yollara bakma fırsatı verecek. Yaratıcı ve sabırlı düşünce ile ihtiyaç anında hızlı harekete geçmek sizin için ilerlemenin anahtarı olacak. Bu dönem duygusal baskı altında kalmaktan kaçının ve her şeyin üstesinden gelmek için derin bir nefes alın.

Boğa

Merkür retrosu size yeni fırsatlar, uzun süreli hedefler ve yenilenmiş ilişkiler getiriyor, ancak bunları gerçekleştirecek kişinin siz olduğunu unutmamanız önemli. Hayatın adaletsizliği hakkında kenarda beklemek ve kızgınlıkla dolup taşmak yerine, sahneye çıkın ve yolda yürümeye başlayın. Sadece kaldırabileceğiniz kadarını üstlenmeye ve tabii ki her gün aşka geri dönerek enerji depolamayı unutmayın.

İkizler

Bu dönem size yeni iletişim yollarını keşfetmek için destekleyici etkiler sunuyor. Bu durum böyle bir dönemde sizin için tam da olması gereken şey olabilir sevgili İkizler. Görünen ve ortada olan konuların çözümüne odaklanın ve durumu düzeltmek için işbirliğine açık olun. Korkularınız sizi habersiz yakalayabilir ama her şeyi yalnız çözmenize gerek yok, dolayısıyla endişelenmenize de gerek yok.

Yengeç

Bu retronun şanslı burçlarından biri sizsiniz sevgili Yengeçler. Çünkü bu dönem şansınız dönüyor ve gerileme döngüsünde süregelen sorunların büyük bölümünü çözüme kavuşturuyorsunuz. Uzun süreli memnuniyet, hızlı bir yaşam temposu, kaliteli ilişkiler gibi konularda bilinçli seçimler yapma zamanı. Doğanın cömert olduğunu unutmamakla birlikte çarkların yavaş çalıştığını da hatırlayın. O yüzden neye odaklanacağınızı iyi seçmeniz gereken bir dönemdesiniz.

Aslan

Bu dönemin bir diğer şanslısı da hiç kuşkusuz sizsiniz sevgili Aslanlar. Evren dengesi bu dönem sizin için çalışıyor diyebiliriz. Size zarar verenleri hayatınızdan çıkaracak, hayatınıza değer katanları dahil edecek, yüksek bir bilinç seviyesine erişiyorsunuz. Bunu zihninizi ve kalbinizi dengelemek sizin için Merkür’ün hediyesi olarak görebilirsiniz. Unutmayın, yeni ortaklıklar, arkadaşlıklar ve hatta fırsatlar, hangi yöne gideceğinize karar verdiğinizde gelecek.

Başak

Yılın son retrosu Başaklar için biraz sukünete işaret ediyor. Evet, şu ana kadar dirençli oldunuz ve her şeyi kendi başınıza başardınız. Ancak yeniden yapılandırılması gereken her şey, genel bir hoşnutsuzluk hissi ve ilerleme arzusu olarak yüzeye çıkabilir. O yüzden şimdi, zamanın akmasına ve sizi sürprizlere götürmesine izin verme zamanını. Evrene biraz daha fazla güvenmeniz gerek.

Terazi

Sevgili Terazi, geçmişte iyi gitmeyen bazı şeyler, bu dönem karşınıza tekrar gelebilir. Fakat bu sefer farklı davranıp bilgelik ve derin bir düşünce ile üstesinden gelemeyeceğiniz bir şey yok. Geçmişte kenara ittiğini ittiğiniz bir kişi ya da konuyu; özlediğinizi hissettiğiniz ve geri geldiği için mutlu olduğunuz bir süreç sizi bekliyor. Farkındalıkla ve bugüne kadar öğrendiklerinizi mevcut durumunuza uygulayarak durumu düzeltebilirsiniz.

Akrep

Akrepler genel özelliklerinin öne çıkacağı bir tema ile karşı karşıya! Ne kadar fazla? Çok fazla! Bu yorucu döngüden kurtulmak istemek, dikkatinizi yalnızca ilginizi çeken şeylere odaklamanızla mümkün görünüyor. Bu döngü, hayatınızda nelerin değiştiğini ya da değiştirmek istediğinizi anlamanıza da yardımcı olacak. Bu süreç gücünüzü ve zihinsel dayanıklılığınızı açığa çıkaracaktır. 

Yay

Yılın son merkür retrosunun zorlu etkilerini alacak burç Yaylar desek yanlış olmaz. Ama korkmayın, bu süreci iç kapanmak yerine aydınlanan bir geleceğe ulaşacak, geçilmesi gereken bir yol olarak görmek işleri kolaylaştıracaktır. Bu dönemde dinginliğinize önem verin, Kendinizi evrenin size getireceklerine göre ayarlayın, çünkü içten içe bunun en iyisi olduğunu biliyor olacaksınız.

Oğlak

Sevgil Oğlaklar, bu dönem hayatınızı sorgularken bir ikilemde kalabilirsiniz. Hayatınızın bir bölümünde puzzle’ın eksik parçasını ararken, diğer kısmında hareketli, canlı ve eksiksiz hissedebilirsiniz. Açıkçası bu zorlayıcı etkiyle baş etmenin tek yolu, kendinize odaklanmak ve ne istediğinizi bilmekten geçiyor. Merkür, sizi bazı büyük duygularla yüzleştirerek iyileştirmek ve dinlenmeniz için adım atmaya zorluyor. Bu dengeyi sağlamak için sahip olduklarınıza şükretmek de oldukça önemli.

Kova

Bu dönemde denge ve duraklama ihtiyacı sizi işaret ediyor sevgili Kova. Hayatınıza geri dönüp baktığınızda, hayatınızda tutmak istediğiniz ya da fedakarlık yapacağınız şeyler hakkında düşünmeniz gereken bir süreç sizi bekliyor. Tam bu noktada biraz sakinleşmek ve panik yapmadan dinlenmek için kendinize zaman tanımanız gereken bir etki alıyorsunuz. Bunu değerlendirin ve hikayenizi mutlu yaşayabileceğiniz yolları seçmek için kendinize şans verin.

Balık

Sevgili Balık, her şeyin yolunda olduğuna kendini inandırmayı bırakman gereken bir sürece giriyorsun. Bugüne kadar bunu yaptın, fakat Merkür sana farklı davranmak için bir kapı aralıyor. Bunu iyi değerlendir. Böylece üretkenliğin artacak ve hayatında memnun olmadığın şeyleri değiştirme gücü bulacaksın. Merkür, içsel kaosun ötesini görebilmen ve aradığın çığır açıcı deneyimi yaşayabilmen için içgüdülerine biraz daha güvenmeyi öğrenmeni istiyor.

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir