2021’in Evlilik Trendi: Mikro Düğünler

Son bir buçuk senemize damga vuran pandemi ile hayatımızda pek çok şey olarak değişti. Artık 7’den 70’e hepimiz bir yandan yaşamın akışına dahil olmak diğer yandan da kendimizi ve sevdiklerimizi korumak istiyoruz. Hayatlarımızın en keyifli zamanları olan düğünler de elbette pandemi etkisiyle form değiştirdi. Alıştığımız kutlama konseptlerinden farklı olarak daha az davetli sayısıyla butik konseptte yapılan düğün ve nikahlarla mutluluğa evet denen 2021 yılının düğün trendi ile tanışmaya hazır mısınız?

Mikro Düğün Nedir?

Mikro düğünü özetle, mini düğün, mini seremoni, hızlı kutlama, butik düğün, mikro kutlama kelimeleri ile tanımlayabişiriz. Özel gününü kutlamaktan vazgeçmeyen ama tedbiri de elden bırakmayan gelin ve damatlar için tasarlanan mikro düğünlerde davet alanının büyüklüğüne göre 15, 20, 30 kişilik davetler gerçekleştiriliyor. Covid-19 riskini minimuma indirdiği için bugünlerde çok daha fazla tercih edilen mikro düğünlerde detaylar daha az olduğu için çiftler mutlu günlerini yorulmadan yaşıyor.

Mikro Düğün Planlarken Nelere Dikkat Edilmeli?

Mikro düğün planlarken elbette bir organizasyon firması ile çalışmak en verimli sonucu almanızı sağlar. Ancak bu tip düğünleri kendiniz organize etmekte de çok zorlanmazsınız. İşte dikkat edilmesi gerekenler:

  • Az davetli olması şıklığınızdan ödün vereceğiniz anlamına gelmez. En şık gelinliği, damatlığı, saç ve makyaj stilini ve takıları seçmekten vazgeçmeyin.
  • Fotoğraf ve video detaylarını es geçmeyin.
  • İstediğiniz düğün konseptinden vazgeçmeyin. Herkesi davet edemiyor olsanız da hayatınızda bir kez olacak gününüzün detaylarını hayallerinizdeki gibi planlayın.
  • Minimum sayıdan oluşan davetli listesi hazırlayın.
  • Davetlilerin oturma düzeninde sosyal mesafenin olduğuna emin olun.
  • Görevli olan kişilerin ve mekanın gerekli önlemleri aldığına emin olun.
  • Kutlamanın süresini olabildiğince kısa tutun. Sabahlara kadar süren kutlamalar yerine az, öz ve eğlenceli kutlamalar planlayın.
  • Mekanlar minimum kapasiteyle çalıştığı için sizin programınıza uygun boş gün bulmak zor olabilir. Tarihinizi bir an önce belirleyerek gereken görüşmeleri yapmaya başlayın.

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir