Düğün Günü Stresi ile Baş Etmenin Püf Noktaları

Uzun zamandır hayal ettiğiniz ve her anı ile ilgili ayrı hayaller kurduğunuz o büyülü güne yaklaştıkça içinizde heyecanın yanı sıra ufak tefek stres kıpırdanmaları da hissediyor musunuz? Evlilikle taçlandırmak istediğiniz mutlu beraberliğinizin bu en özel günü için sizi korkutacak kadar heyecanlanmanız oldukça normal. Çiçeklerin renkleri, gelinlik, düğün sırasında sunulacak yemekler, davetlilerin hangi masalarda oturacağı gibi birçok konuda endişe ediyor olabilirsiniz ama bu tatlı telaşlar, ileride sizin hafızanızda şirin anılar olarak yer alacaklar. Peki, bu önemli günde ne gibi problemlerle karşılaşabilir ve yaşanabilecek problemlere karşı nasıl önemler alabilirsiniz!

Açılış fotoğrafı: Instagram @etistar

Fotoğraf: Instagram @etistar

Nedimelerinizle Heyecanınızı Paylaşın

Katıldığınız tüm organizasyonlar içinde, sizin için en önemli ve en değerli olacak, tüm gözlerin üzerinizde olduğu, bir evliliğin ilk “evet”lerinin duyulacağı düğün gününüzde ne yazık ki bazı şeyler ters gidebilir. Düğünler, tabiatları gereği olsa gerek bazı şeylerin muhtemelen ters gittiği ama bu gibi durumların genellikle tebessümle anıldığı fenomenler olarak tanımlanabilir. Öncelikle ufak tefek sorunlar karşısında sakin kalmayı başarmak düğün gününüzde sizin en büyük kurtarıcınız olacak! Tabii ki tüm hazırlık sürecinde yanınızdan ayrılmayacak, sizin isteklerinizi en az kendi istekleri kadar iyi bilecek bir yakın arkadaş da oldukça yardımcı olacaktır. Sağdıç ya da nedime olarak adlandırılan bu yakın arkadaş kadrosu hem hazırlıklarda hem de düğün sürecinde herhangi bir aksilik durumunda müthiş destekleri ile sizi rahatlatacaklardır. Bu nedenle düğün gününde en yakınınızda olacak kişiyi seçerken sizi en iyi tanıyan ve sizin tüm ihtiyaçlarınıza cevap verebilecek birini seçmeniz, gününüzü daha mutlu geçirmenize yardım edecektir.

Fotoğraf: ınstagram @etistar

Provanın Önemi

Düğün günü giyeceğiniz her parçayı, takacağınız her tür takıyı prova etmeyi unutmayın. Ancak söz konusu olan gerçek bir prova. Gelinliğinizi giyip, saçınızı ve makyajınızı yaptıktan, takılarınızı taktıktan sonra merdivenden inip çıkmayı, dans etmeyi hatta halay çekmeyi, el öpmeyi, düğün sırasında ya da sonrasında yapmanız muhtemel tüm hareketleri deneyin. O gün içerisinde sizi şaşırtacak ya da nasıl yapacağınızı bilmediğiniz için canınızı sıkmanıza neden olabilecek tüm hareketleri deneyin. Hem bu şekilde hareket alanınızı daha net bir şekilde öğrendiğinizden anın tadını rahatlıkla çıkarabilirsiniz. Makyajınız için terleme durumundan ya da ağladığınızda – ki böyle büyük bir günden duygulanmamak elde değil – olabilecek tüm durumları denemeyi ihmal etmeyin. Gelinliğin de bir elbise olduğunu unutmayın. Siz giydiğiniz için değerli olan o zarif elbiseyi kontrol etmeyi öğrendikten sonra emin olun kolay kolay bir şeye canınız sıkılmayacak.

Fotoğraf: Instagram @Etistar

Fotoğraf İçin Ön Hazırlık

Büyük bir hevesle hazırlandığınız, belki günlerce uykunuzu kaçıran, evlilik hayatınızın ilk, bekarlığınızın son gününü mükemmel fotoğraflarla hatırlamak istemez miydiniz? Bu güzel günü tüm detayları ile hatırlayabilmek için işinin uzmanı ve en önemlisi sizin kendinizi yanında rahat hissedebileceğiniz bir fotoğrafçı ile çalışmak oldukça önemli. Fotoğrafçınızı seçerken ne istediğinizi net bir şekilde belirtmeniz hatta mümkün ise bir deneme çekimi yapmanız, yaşayacağınız stres ve kaygı duygusunu oldukça düşürecektir. Üzerine ne kadar düşünülürse düşünülsün, gün içerisinde sürekli olarak fotoğraflanmak, flaş ve kalabalık sizi gerebilir. Bu durumun da oldukça olağan olduğunu bilmelisiniz. Fotoğraf çekimi sırasında sıkıldığınızda, zaman sıkıntısı ya da düğüne yetişme telaşı bile olsa, fotoğrafçıdan ara vermesini isteyerek kendinize kısa bir zaman tanıyın. Asık suratla ya da zoraki bir gülüşle çektirdiğiniz bir fotoğraf yerine üç dakika bile olsa dinlenerek rahat ve dinç bir gülümsemeyi muhtemelen siz de tercih edersiniz. Alanında deneyimli fotoğrafçılar zaten siz yorulduğunuzu fark etmeden size dinlenme araları yaratacak ve gün boyu devam eden çekimlerde de sizi rahatsız etmekten çok rahatlatacak davranışlarda bulunacaktır.

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir