Gelin Saçı Modeline Göre Mücevher Önerileri

Yıllarca hayalini kurduğunuz o büyük güne geri sayım başladı. Kendi masalınızın prensesi olacağınız muhteşem bir düğünün hayalini kuruyorsunuz. Gelinliğinden takısına, müziğinden dansına kadar her şeyiyle eksiksiz bir düğün planlamak için elinizden geleni yapmaya hazırsınız. Tüm gözlerin üzerinizde olacağı bu önemli günde, ışıl ışıl görünmeniz için size harika önerilerimiz var. Karşınızda farklı gelinlik modelleri ve gelin saçı stillerine göre seçebileceğini en trend mücevherler…

Gelin saçınızı ve takılarınızı seçerken önemli olan ilk konu gelinlik modeliniz. Gelinlik modelinizi belirlediyseniz gelin saçınıza ve buna uygun takı modellerine göz atmaya başlayabilirsiniz. Eğer gelinliğinizi seçmeden saç modelinize karar verdiyseniz, uyumsuz kombinlerle vaktinizi harcayabilirsiniz. Biliyorsunuz ki saç stili seçimleri, gelinliğin yaka modeline göre de farklılık gösterebilir. V yakalar, kayık yakalar, bisiklet yakalar, hakim yakalar ve halter yakalar… Birbirinden farklı binlerce gelinlik modeli arasında seçim yapmak ve ona uygun saç ve takı modelini bulmak elbette zor. Ancak hangi yaka modelinin hangi saç modeline uyum sağladığını bilirseniz, işiniz bir hayli kolaylaşıyor. Dilerseniz en çok tercih edilen modellerden olan kayık yaka modeliyle başlayalım.

Kayık Yaka Gelinlik ve Dalgalı Açık Saçlar

Ürüne gitmek için tıklayın.

Boynu ve kemikleri vurgulayan kayık yaka gelinlik modeline en çok yakışan saç stillerinden biri, tahmin edebileceğiniz gibi dalgalı ve açık saçlar. Bu noktada tavsiyemiz, su yolu kolyelerle birleştirdiğiniz dalgalı saçlarınızla harikalar yaratmanız! Eğer duvak kullanacaksanız, aksesuar seçimlerinizi buna göre de yapabilirsiniz. Duvakla birleştireceğiniz şık bir taç, en mutlu gününüzde masallara layık bir prenses gibi görünmenizi de sağlayacaktır.

Straplez Gelinlik ve Dağınık Topuz

Ürüne gitmek için tıklayın.

Straplez gelinlikler, her saç modeline uyumlu olmasıyla, diğer gelinlik modellerine göre daha avantajlıdır. Eğer siz de geniş omuzlara ve dolgun göğüslere sahipseniz, straplez gelinlikler sizin için doğru bir tercih olacaktır. Straplez gelinliklerle en çok tercih edilen saç stili ise kuşkusuz dağınık topuzdur. Dağınık topuz ve straplez yaka gelinliğinizle birlikte kullanacağınız küpe ve kolyelerin sizi ışıl ışıl göstereceğine emin olabilirsiniz. Bu saç modeli için küpe seçerken tercihinizi sallantılı modellerden yana kullanmalısınız.

Sırt Dekolteli Gelinlik ve Dalgalı At Kuyrukları

Ürüne gitmek için tıklayın.

İddialı gelinlerin vazgeçilmez tercihi olan sırt dekolteli gelinlik modellerine en çok yakıştırdığımız saç modeli ise kalın su dalgasından yapılmış at kuyrukları. Tabi ki tamamlayıcı aksesuar olarak küçük ve zarif küpelerden ve inci kolyelerden de yardım almalısınız. Eğer hayatınızın en önemli gününde cesur bir seçim yapmaya karar verdiyseniz, bu seçiminizi sıradan olmayan bir saç modeli ve ona uygun takılarla taçlandırabilirsiniz.

Prenses Gelinlikler ve Balerin Topuzu

Ürüne gitmek için tıklayın.

Ve sıra geldi prenses gelinliklere! Prenses gelinlik modeli dediğimiz kabarık gelinlikler, ister duvaklı ister duvaksız olsun balerin topuzu saç modeliniz ve kulaklarınızda zarif yuvarlak küpelerinizle kimsenin gözlerini sizden alamayacağı kadar asil bir seçim olacak.

Vintage Gelinlikler, Salaş Topuzlar

ürüne gitmek için tıklayın.

Tabi ki bir hayli seveni olan vintage gelinliklerden ve bunlara uygun takı ve saç modellerinden bahsetmeden geçemeyiz. Eğer siz de vintage tutkunu gelinlerdenseniz; ilk yapmanız gereken şey, kendinizi gelinliğinizden saçınıza, takınızdan ayakkabılarınıza kadar vintage esintileriyle donatmanız. Tahmin edebileceğiniz gibi ilk önemli husus, gelinliğinizin hangi döneme ait olduğu. Tutkunu olduğunuz döneme ait gelinliği seçtikten sonra dönemin saç modası stilleri hakkında kısa bir araştırmayla stilinizi kolaylıkla tamamlayabilirsiniz. Bu noktada salaş, ensede topuzlar en çok tercih edilen modellerden biri. Gelinliğiniz hangi döneme ait olursa olsun, elmas mücevherler vintage bir gelinliğin en şık tamamlayıcıları olarak yanınızda olacak.

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir