Gelin Adaylarına Özel Düğün Öncesi Beslenme Önerileri

Kuşkusuz her kadın düğün gününde mükemmel görünmek ister. Ancak düğün öncesi dönemin olukça stresli olduğu da herkesin bildiği bir gerçek. Gelinliğiniz üzerinize tam olarak dikildi, ne kilo almak ne de vermek istemezsiniz. Bu beslenme önerilerine kulak vererek düğün gününüzde mükemmel görünmek elinizde!

Sağlıklı ve Kaliteli Protein Tüketin

Düğün öncesi sağlıklı beslenmek adına kaliteli protein tüketmeniz yararlı olacaktır. Öğünlerinizde et, balık, tavuk ve yoğurt gibi sağlıklı besinleri eksik etmemelisiniz. Bu besinler uzun süre tok kalmanızı sağlayacaktır.

Lifli ve Posalı Gıdalara Ağırlık Verin

Düğün sürecinde stresten yediklerinize içtiklerinize dikkat edilmez ise sindirim sisteminiz olumsuz yönde etkilenebilir. Bu sorunları en aza indirmek için doğal posalı besinler tüketmeniz faydalı olacaktır.

Bol Su Tüketin

Düğün öncesi sağlıklı beslenme için bol bol su tüketmelisiniz. Tükettiğiniz su cildinize yansıyarak düğünde güzel kareler çekmenizi de sağlayacak.

Tuz Tüketiminizi En Aza İndirin

Düğün öncesinde tuz tüketiminizi en aza indirmelisiniz. Fazla tuz tüketimi vücudunuzda ödeme neden olabilir. Vücudunuzda ödem ne kadar artarsa kendinizi o kadar halsiz hissedebilirsiniz.

Sağlıklı Atıştırmalıklara Ağırlık Verin

Bu süreçte araştırmalara yönelmeniz size yardımcı olacaktır. Aksi halde ani kilo vermeniz söz konusu. Kuru meyveler, fındık, fıstık tarzı enerjili ve sağlıklı besinlere yönelmelisiniz.

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir