Düğününü Yeniden Organize Edeceklere Öneriler

Tüm dünyada etkili olan korana virüs salgını nedeniyle pek çok çift düğününü ertelemek zorunda kaldı. Karantina günlerinin sona ermesi ve kontrollü normalleşme sürecinin başlaması ise ertelenen düğünleri yeniden organize etme zamanının geldiğini söylüyor. Düğününü erteleyenler yeniden düğün organizasyonu yaparken nereden başlamalı? Nelere dikkat etmeli? Merak ettiğiniz her şey bu yazıda…

Planlamayı Evden Yürütün

Evde kalınan süreçte hemen her şeyi online olarak yapabildiğimizin farkına vardık. Normalleşme sürecinde organizasyon yaparken de süreci olabildiğince online olarak sürdürmeye çalışmakta fayda var. Düğün için organizasyon firmanızla görüşürken, nikah şekerlerinizin siparişini verirken, ihtiyaç listenizi belirlerken dijital dünyanın nimetlerinden yararlanın.

Yeniden Nikah Günü Alın

Pek çok belediye önlemlerin en sıkı olduğu dönemde bile kontrollü bir şekilde nikah kıydı. Normalleşme sürecinde ise şartlar çok daha esnek. Nikah için belediyenizi telefon ile arayarak bu süreçle ilgili uygulamalarını öğrenebilir ve nikah gününüzü yeniden alabilirsiniz. Sizin gibi pek çok çiftin de nikah tarihini ertelemek zorunda kaldığını düşününce istediğiniz tarihlerde boşluk bulmanızın zor olacağını unutmayın. Bu nedenle düğününüzü yeniden planlarken esnek olmaya çalışın. Sonbahar ve kış düğünlerinin ya da hafta içi akşam yapılabilecek organizasyonların da çok keyifli olabileceğini aklınızdan çıkarmayın.

Çalıştığınız Tüm Firmalarla Görüşün

Yeni nikah tarihinizin belli olmasının ardından hızlıca hizmet aldığınız tüm firma ve kişileri arayın. Nikah davetiyenizi yeni tarihe göre yeniden yaptırın, nikah şekerinizin durumunu ve etiketini güncelleyin, düğün fotoğrafçınızdan yeni bir tarih alın ve adım adım tüm organizasyon basamaklarını tamamlayın.

Planlarınızı Güncelleyin

Yaşanan pandemi sürecinin herkes için zorlayıcı olduğunu biliyorsunuz, bunu kişisel bir talihsizlik olarak değerlendirmeyin ve hevesinizi kırmayın. Düğün tarihinizin değişmesi ve düğünde sosyal mesafe ile ilgili yeni kuralların olması, konseptinizi tekrar gözden geçirmenize neden olabilir. Düğününüzde bir mevsim değişikliği söz konusuysa düğün temanızın renklerini güncelleyebilir, masa düzenini yeniden oluşturabilirsiniz.

Davetlileri Bilgilendirin

Düğününüzü ertelediğinizi bildirmiştiniz, şimdi yeni tarihi duyurma zamanı. Tüm davetlilerinize davetiyeleri ulaştırın, mesaj ve arama yoluyla da yeni tarih ve konsept konusunda onları bilgilendirin.

Balayı Rotanızı Yeniden Belirleyin

Balayınızı yurt içinde yapacaksanız uçak biletlerinizi tekrar almanın, oteli bilgilendirmenin tam zamanı. Balayı rotanız yurt dışı ise ilgili ülkedeki vaka durumunu, uçuşların ne zaman açıldığı/açılacağı bilgisini, ülkeye özel turizm uygulamalarını dikkatlice kontrol edin.

Düğün Takılarını Seçmenin Tam Zamanı

Düğününüzü yeniden organize ettiğinize göre işin en keyifli kısmına yani düğün alışverişine gelebiliriz. Altınbaş Mağazaları 1 Haziran tarihi itibariyle tüm sağlık önlemlerini eksiksiz bir şekilde uygulayarak hizmet vermeye başladı. Hem Altınbaş vitrinlerinde hem de altinbas.com‘da en trend evlilik setleri, alyanslar, tek taşlar ve çok daha fazlası sizleri bekliyor. Aşkınızın ve mutlu evliliğinizin yol arkadaşı olan Altınbaş, birbirinden avantajlı kampanyaları ile bu önemli süreçte de çiftlerin yanında olmaya devam ediyor.

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir