Sonbahar Gelinlerinin Olmazsa Olmazları

Belki henüz düğününüzü planlama aşamasındasınız ya da düğün gününüzü hatta giyeceğiniz gelinliği dahi kesinleştirmiş bir sonbahar gelinisiniz. Sıra geldi sizi ve gelinliğinizi daha şık, daha ihtişamlı gösterecek gelin aksesuarlarına. Duvaktan gelin tacına, ayakkabılardan gelin buketine, şaldan eldivene kadar pek çok alternatif olduğu için ne yapacağınızı bilemiyor, hangisini seçeceğinize karar veremiyor olabilirsiniz.

Mevsimi ve Konsepti Göz Önünde Bulundurun

Nasıl ki her mevsimin tarzı ve kombinleri farklı ise her düğün döneminin ve konseptinin de gelinlikleri ve aksesuarları farklı oluyor. Kışın ve kapalı alanda yapılan bir düğünde kumsala uygun ayakkabılar ve duvaklar kullanmak pek uygun olmayacağı gibi yazın ve açık alanda yapılan bir düğün için de kürkler ve eldivenler uygun olmayabilir. Bu nedenle gelin aksesuarları ve saç aksesuarları konusunda karar vermeden önce mevsim ve konsept ile uyum içinde olmak büyük önem taşıyor.

Kapalı Alanlar için Tercih Edebileceğiniz Gelin Aksesuarları

Düğün için kapalı mekanlar hedefleniyorsa sezona uygun çok şık aksesuarlar sizi bekliyor. Örneğin; gelinliğe oldukça asil bir hava katan bilekte ya da dirsekte biten zarif eldivenler, gelinliğin modeline bağlı olarak saten veya transparan şallar, sonbahar aylarında tercih edilebilecek gelin aksesuarlarından yalnızca birkaçını oluşturuyor. Gelinliğin en dikkat çekici kısmını meydana getiren gelin tacı ve duvakta ise ışıltılı bir tacı takip eden vals, şapel ya da katedral tipi uzun, gösterişli duvakları kullanabilirsiniz.

Eğer ayakkabınızı özel olarak yaptırıyorsanız gelinliğinizi gölgede bırakmayacak hatta ona eşlik edecek bir model düşünebilirsiniz. Gelinliğinizin kumaşıyla ayakkabının bir kısmını kaplatabilirsiniz. Özellikle balo konseptli kapalı mekan düğünlerinde kullanılabilecek en hoş aksesuarlardan bir diğeri ise eldivenler. Sade saten veya işlemeli, gelinliğin modeline göre bilekte ya da dirsekte biten eldivenler de mükemmel bir tamamlayıcıya dönüşebiliyorlar.

Açık Alanlar için Tercih Edebileceğiniz Gelin Aksesuarları

Sonbahara girişte açık alanda yapılan düğünler hala popülerliğini koruyor. Eğer bir kır düğünü düşünüyorsanız taçsız, mantilla tipi dantelli duvak modellerini tercih edebilirsiniz. Aynı duvak türünü kumsal düğünü için de kullanabileceğiniz gibi yine her iki düğün mekanında da yararlanabileceğiniz diğer bir aksesuar ise kement sandaletler. Özellikle kumsal düğünlerinde ortama en uygun aksesuarlardan biri olan kement sandaletlerin üstü sade çiçek motifleriyle ya da inci ve benzeri takılarla süslendiğinde hem abartısız hem de şık bir görüntü yaratılabiliyor. Aynı şekilde yalın ancak dikkat çekici diğer bir sonbahar düğünü aksesuarı da inci ve benzeri taşlarla donatılmış halhallar. Gelin buketlerinin ise her zaman gelinliği ve diğer aksesuarları gölgede bırakmayacak yumuşak tonlardaki çiçeklerden oluşması gerekiyor.

Siz de tarzınıza ve zevkinize uygun gelin aksesuarlarını, düğününüzün yapılacağı zamana ve mekana göre belirleyebilir, en özel gününüzde en güzel şekilde görünebilirsiniz. Düğün stilinizi tamamlayacak en şık, en zarif, en moda ürünlerin Altınbaş‘ta sizi beklediğini unutmayın.

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir