Sezonun Öne Çıkan After Party Gelin Elbiseleri

Evliliğe ilk adımın atıldığı düğün partilerinin yanı sıra son yıllarda popülerleşen after party organizasyonları, neredeyse düğün kadar önemli bir hale geldi. Önceleri yalnızca lüks kabul edilebilecek düğünlerin sonrasında yapılan after party, artık hemen her düğün sonrası görülmeye başlandı. Düğünlere yakın arkadaş çevresi dışında davet edilen misafirler dolayısıyla istenilen rahatlığa ulaşamayan gençler, enerjilerini düğün sonrası after party aracılığı ile atar oldu. Peki nikah sonrası after party nedir? Kabarık ve rahat hareket etme olanağını kısıtlayan gelinliklerin çıkarılıp eğlenmeye başlanıldığı o anlarda ne giyilmeli? Düğünde after party elbiseleri nasıl olmalı?

After Party Nasıl Olur?

Düğün ya da nikahın kalabalık ve kimi zaman boğucu olabilen ortamından kurtularak daha özgür hissedilen, eğlenceli bir atmosfere girmek amacı ile yalnızca yakın çevre ya da yakın arkadaşlar arasında organize edilen after party, genellikle belirlenmiş bir konsept etrafında şekillenir. Tamamen düğün sahiplerinin beğeni ve zevklerine kalmış bir durum olan after party konseptleri; herhangi bir rengin ön plana çıktığı, farklı dekorasyon fikirlerinin hayata geçirildiği ya da Hollywood, Yeşilçam gibi eğlenceli karakter tiplemelerinin yansıtıldığı partiler şeklinde organize edilebilir.

After party’lerin en önemli özelliği rahatlıktır. Bu nedenle, düğünlerde olduğu gibi ciddi bir yemek menüsü yerine isteğe bağlı olarak alkollü ya da alkolsüz içecekler, çeşitli atıştırmalıklar ya da sıcak sepeti şeklinde kızartmalar tercih edilir. Gecenin geç saatlerine kadar süren after party organizasyonlarında sucuk ekmek ya da çorba ikramı da yapılabilir.

Gelelim after party’nin belki de en önemli kısmına. After party’de ne giyilir? After party kıyafeti ya da after party gelinlik modeli nasıl olmalıdır?

Rahatlık ve Özgürlük Önemli

Takı töreni yapıldı, pek de yakın olmayan misafirlerle vedalaşıldı ve sıra geldi after party organizasyonuna! After party’de doyasıya dans edebilmek, eğlenebilmek, boğulma hissi vermeyen kısa after party elbisesi tercih etmek yerinde olacaktır. Tek parçadan oluşan kısa elbiseler ya da iki parçadan oluşan rahat kıyafetlerin giyilmesi tercih edilir. Evliliğe adımın atıldığı bu günde düğünün anlam ve önemini de unutturmayacak renkler kullanılır. Bu yüzden en sık kullanılan after party elbise renkleri genelde beyaz, bej, krem ya da nude tonları arasından seçilir.

Rahatlığı şıklık ile birleştirmek isteyen, dilediğince eğlenmek ama aynı anda oldukça şık gözükmek isteyenlere dantel detaylı ipek kıyafetler önerebiliriz. Şıklığı ve rahatlığı bir arada bulabileceğiniz ipek kumaş sayesinde hem gece boyu rahat hareket edebilir, hem de güzelliğinize güzellik katabilirsiniz. Genelde beyaz rengin tercih edildiği ipek kumaşlı, dantel detaylı mini elbiseler, gelinliklerin kısaltılmış formu olarak tasarlanabilir. Böylece gelinliğin verdiği şıklık yalnızca düğün ya da nikahta değil, after party sırasında da sizinle olacaktır.

After party mekanları genellikle iç mekân şeklinde dekore edilir ve böylece mevsime bağlı sorunların da önüne geçilir. İster yaz isterseniz de kış mevsiminde düğün yapabilir, mekânın sıcaklığından dolayı rahat ve yazlık kıyafetler giyebilirsiniz. Örneğin; özel bir eteğin üzerine partinin önemini yansıtabilecek bir üst tercih edebilir, böylelikle başarılı bir alt – üst kombini oluşturabilirsiniz. Yani kısacası mini bir elbise giymek zorunda değilsiniz. Farklı kombinler oluşturabilir, dilediğinizce eğlenebilirsiniz. Hatta istediğiniz takdirde kıyafet balosu tarzındaki konseptleri uygulayabilir ve şıklığın değil de eğlencenin ön planda olduğu renkli ve absürt kıyafetler giyebilirsiniz. Unutmayın; bu özel gün sizin gününüz. Kalıplara uymamalı, dilediğinizce hareket etmelisiniz; özel gününüzde siz her daim güzelsiniz.

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir