Gelin Duvağı Seçmenin Püf Noktaları

Unutulmaz bir düğün günü yaşamak için her detayın üstüne düşüyorsunuz… Şık bir davetiye, modern ve trend bir organizasyon, harika bir gelinlik… Tüm bu detayların arasında küçük gibi görünse de düğün stilinizi tamamlayan en önemli unsurlardan biri de gelin duvağıdır… Gelin duvak modelleri arasından size en uygun olanını seçmeniz için dikkat etmeniz gerekenler bu yazıda…

Yüz Tipine Göre Duvak Modelleri

Kısasından yerlere uzanan modellere kadar farklı gelin duvak modelleri içinde uygun olanını seçmek için yüz tipiniz düşündüğünüzden daha önemli olabilir. Nasıl ki gelinliğinizi seçerken vücut tipinizi göz önüne alıyorsanız duvak seçerken de yüz tipinizi dikkate almalısınız. Eğer belirgin kemikli yapıda bir yüze sahipseniz bu yüz tipini yumuşatacak modeller tercih edebilirsiniz. Yüz ile saçın birleştiği noktada dantelli duvak modelleri ve tepeden duvak modelleri tercih edilebilir. Oval yüz hatlarına sahip şanslı gelin adaylarından biriyseniz sizin için seçenekler oldukça fazla demektir. Kısa duvak modelleri arasından yakın zamanın modası olan bantlı duvak modellerini kullanabilirsiniz. Geniş bir alna ve belirgin çene kemiklerine sahip bir yüzünüz varsa dikdörtgen yüz tipine göre duvak modelleri gelinliğinizi kusursuzca tamamlayacaktır. Uzun olan yüzünüzü daha da uzun gösterecek tepeden modelleri tercih etmemelisiniz. Bunun yerine yüzünüzün şeklini dengeleyecek, yüzün iki yanından uzanan uzun duvak modelleri sizin için doğru bir seçim olabilir. Sempatik bir yüz biçimi olan kalp şekline sahip bir yüzünüz varsa yüzünüzün bu karakteristik havasını kaçırmamalısınız. Seçeceğiniz duvağın yanı sıra duvak takma modelleri de bu yüz biçimine sahip gelin adayları için dikkat edilmesi gereken konulardan bir diğerini oluşturuyor. Duvak modeli fark etmeksizin omzun iki tarafından uzatılan ve başınızın arkasından tutturabileceğiniz bir model düşünebilirsiniz. Dengeli bir yüz şekli olan yuvarlak yüz tipine sahipseniz yanlış duvak seçmek sizi olduğunuzdan kilolu gösterebilir. Bu yüzden yüzünüzün yan taraflarına hacim katacak büyüklükte duvakları seçmemelisiniz.

Saç Modeline Göre Duvak Modelleri

Kendinize yakışan duvak modelini bulmanız için önemli olan kriterlerden biri de saçınız… Hem saçınızın hem de duvağınızın güzel gözükmesi için bu ikisi arasında bir uyum yakalamanız gerekiyor. Eğer saçlarınız oldukça uzunsa ve topuz yapmayı planlıyorsanız topuz altı modeller arasından seçim yapabilirsiniz. Saçlarınızı açık bırakmayı düşünüyorsanız uzun duvak modelleri ile aradığınız zarafeti bulabilirsiniz. Eğer saçlarınız ne çok uzun ne de çok kısaysa duvak modelleri arasında seçenekleriniz daha da artıyor. Gösterişli saç modeline sade duvaklar bakabilirsiniz. Sade saç modeline ise kabarık duvak modelleri arasından seçim yapmak uyumu yakalamanız açısından doğru olacaktır.

Gelinliğe Göre Duvak Modelleri

Duvak gelinliğin bir parçasıdır ve bu yüzden gelinliğin önüne geçmeden onu tamamlamalıdır. Bembeyaz bir gelinliğe kırmızı duvak modelleri arasından seçim yaparsanız uyumu bozabilirsiniz. Bu yüzden aynı renkte seçim yapmalısınız. Sade gelinlik seçtiyseniz duvağınızı da bu minimal tarzı yansıtacak sadelikte seçebilirsiniz. Düğün gecesi dantelli bir gelinlik kullanacaksanız duvak ve gelinlik arasında bulunması gereken kumaş uyumunu unutmamak gerekiyor. Dantelli gelinliğin üstüne aynı dantel modeline sahip bir duvak modeli kullanabilirsiniz. Gelin duvak modelleri arasında seçim yaparken gelinliğinizin etek boyu da büyük önem taşıyor. Duvağın etek boyunu geçmesi seçim yaparken önemli kriterlerden birini oluşturuyor.

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir