Sonbahar Gelinlerinin Olmazsa Olmaz Stil Kodları

Siz de sonbahar sezonunda evlenmeyi planlıyorsanız bu yazı tam size göre… Havaların yavaş yavaş soğumaya başladığı, tema renklerin sarı ve bakıra döndüğü sonbaharda gelinlerin şık olurken rahat da hissedebilmek için dikkat etmesi gereken bazı noktalar bulunuyor. İşte sonbahar gelinleri için çok özel tüyolar…

Sonbahar Makyajına Dikkat

2020 yılının sonbahar makyaj trendlerinde parlak nüanslar dikkat çekiyor. Geçtiğimiz yıl mat modası yükselirken bu yılın gelinleri ışıltılarla misafirlerini karşılıyor. Highlighter adı verilen aydınlatıcılar makyajlarda sık sık kullanılırken ıslak görünümlü rujlar ve farlar da makyajlarda sıklıkla yer alıyor. Kontür bir diğer adıyla gölge makyaj, hala popüler bir tercih. Yüz kemiklerinizi belirginleştirerek sade ancak çarpıcı bir güzelliğin kapısını aralayabilirsiniz. Yaz aylarında her ne kadar canlı renkleri makyajlarda görsek de sonbaharda daha pastel tonlara rastlanıyor. Parlak bakır ve turuncu tonlarını gelin makyajınızda kullanarak yılın modasına uyabilirsiniz. Net gözlerin yerini daha silik ifadelerin aldığı bu sonbaharda kalın bir eyeliner yerine incecik bir çizgi kullanabilir, bol maskara ve kalın kaşlar ile bakışlarınızı öne çıkarabilirsiniz. Waterproof ürünler seçerseniz akma sorununun da önüne geçebilirsiniz.

photo by Woven Legacies

Saçlarda Yaprak Dökümü

Sonbahar gelinleri saçlarında bu yıl da çiçek ve yaprak taçlar kullanıyor. Yaza göre daha pastel renklerde çiçekler tercih edilirken çok yapılı duran klasik modeller yerini daha doğal saçlara bırakıyor. Dağınık topuzlar, yarım toplu saçlar kullanarak siz de saçlarınızı mükemmel görünüme kavuşturabilirsiniz. Sonbaharın popüler saç renkleri arasında ise canlı siyah, blonde, beyaz platin, bej ışıltı, sıcak bakır ve tarçın kestane sıralanıyor. En şık sonbahar gelini olmaya kararlıysanız saç renginizi de sezonun trendlerine göre değiştirerek dikkat çekebilirsiniz. Geçtiğimiz yıl bir hayli popüler olan saç aksesuarlarını bu yıl da kullanabilirsiniz. Saçlara uzanan zincirler ve otantik zarif taçlarla güzelliğinizi taçlandırabilirsiniz.

photo by Wild Grass Photography

Üç Boyutlu Çiçeklerle Süslenin

Geçtiğimiz yıl gelinliklerde sıklıkla görülen üç boyutlu çiçekler bu sonbahar da gelinliklerin üzerinde yer alıyor. Uçuş uçuş şifonların üzerinde adeta parlayan üç boyutlu çiçeklerle trendi yakalayabilirsiniz. Transparanın bir hayli fazla kullanıldığı son moda gelinliklerde uzun kol tercih ederek sonbaharın serin havasında rahat edebilirsiniz. Kolsuz veya askılı bir gelinlik tercih edenlerdenseniz, çiçekli bir şal ile kombini tamamlayabilirsiniz. Gelinliğinizin modeline ve saç şeklinize göre aksesuarlarla şıklığınızı göz önüne serebilirsiniz. Sade, yarım toplu bir saçta ihtişamlı küpeleri tercih edebilir, açık yakalı bir gelinliği gerdanlıkla süsleyebilir, 2020’nin öne çıkan sırt zincirlerini sırtı açık bir gelinlikte de kullanabilirsiniz.

Kapak fotoğrafı: photo by Wild Grass Photography

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir