Bahçe Düğünlerine Dair Bilmeniz Gerekenler

Her detayına özen gösterdiğiniz, davetiyesinden masa süslemelerine sizin tarzınızı yansıtan bir ev bahçesinde düğün organizasyonu harika olmaz mı? Güzel bir ışıklandırma, ilişkinize özel hazırlanmış küçük detaylarla sıcacık bir ortam yaratabilir, sevdiklerinizle doyasıya eğlendiğiniz bir tören mekanı oluşturabilirsiniz. Vazgeçilmez renginiz, en sevdiğiniz çiçekler, sevdiklerinize o günden bırakacağınız küçük anılarla benzersiz bir tören hazırlamak sizin elinizde!

via Wedding Forward

Evliliğin en zor kısmı şüphesiz ki törenler. Nişan ve düğün törenleriniz için konseptler belirlemeli, mekan seçmeli, davetlileriniz için her şeyi en ince ayrıntısına kadar planlamalısınız. Bu süreçte üzerinizden biraz daha yük atmak için bir organizasyon şirketi ile de çalışabilirsiniz tabii ki! Sandalyesinden tabağına, ikramlardan, müzik listesine her şeyin tam olması için müstakbel eşinizle seçimler yaparak size ve aşkınıza yakışır bir tören hazırlamalısınız. Tüm bu tatlı telaşın içinde bazen biraz fazla yürümeniz, izin gününüzde erkenden kalkıp mekan gezmeniz gerekebilir ve elbette kesenin ağzını cömertçe açmanız da.

Eğer düğününüz veya nişanınız yaz ve bahar aylarına denk geliyorsa şanslısınız. Açık havada, yeşillikler ve çiçekler içinde bir törene kimse hayır diyemez. Açık hava seçenekleri de oldukça geniş tabii ki! Organizasyonlar için hazırlanmış özel bahçeler, otel bahçeleri, hatta plajlar birer seçenek olabilir. Peki ya ev bahçesinde organizasyon fikrine ne dersiniz?

via Rachel A Clingen

Büyük Bahçeli Bir Evde Unutulmaz Bir Tören

Ev bahçesinde organizasyon, nişan ya da düğün töreniniz için değerlendirebileceğiniz hem ekonomik hem de samimi bir seçenek. Yine bir organizasyon şirketinden destek alarak ya da ailenizi, arkadaşlarınızı göreve çağırarak büyük bahçeli bir evi harika bir etkinlik mekanına çevirebilirsiniz. Eğer böyle bir eve sahipseniz ya da çok yakınınızda büyük bahçeli bir eve sahip olan biri varsa organizasyona 1-0 önde başladınız demektir. Yoksa da emlak sitelerinden araştırarak aradığınız türde bir evi günlük veya haftalık olarak kiralayabilir, organizasyon hazırlıklarına hiç geç kalmadan başlayabilirsiniz.

Davetli Sayınızı Dikkatli Belirleyin

Ev bahçesinde düğün veya nişan hazırlığı yaparken davetli sayınızı göz önünde bulundurmalı, mekan seçimini de ona göre yapmalısınız elbette! Eğer yemekli bir düğün planlıyorsanız masaların büyüklüğünü, servis alanını, dans alanını titizlikle hesaplamalı o özel günde tüm sevdiklerinizi ağırlayabileceğiniz alternatifleri değerlendirmelisiniz. Oturma düzeninde ve tören akışında yapacağınız düzenlemelerle mekanı daha verimli kullanmanın yollarını da bulabilirsiniz.

via Homy Feed

Olasılıkları Göz Önünde Bulundurun

Yaz ortasında bir düğün veya nişan planlasanız dahi olasılıkları her zaman göz önünde bulundurun. İşler kötüye gittiğinde davetlilerinizi ağırlayabileceğiniz yeterli kapalı alanın bulunduğundan emin olun. Özellikle bahar aylarında değişkenlik gösteren hava koşullarının en özel gününüzü mahvetmesine izin vermeyin, önleminizi alın.

via Tavernierspa

Yasal Yükümlülüklerinizi Dikkate Alın

Geniş bahçeli bir evde tören fikri harika! Komşuların da sizinle aynı fikirde olması için sınırlarınızı iyi belirlemeli, o büyük günü hiçbir şeyin bozmaması için gerekli izinleri aldığınızdan emin olmalısınız. Ev tercihinizi de buna uygun yaparak olası şikayetlerin önüne geçebilir, siz de tören boyunca kendinizi çok daha rahat hissedebilirsiniz. Yerleşimin yoğun, evlerin birbirine yakın olduğu bir bölgede töreninizi planladıysanız biraz daha temkinli davranmanızda fayda var.

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir