Sonbaharın Düğün Trendleri İle Tanışın

Düğün sezonu denildiğinde ilk olarak denizin çarşaf gibi uzandığı, güneşin ışıldadığı, çiçeklerin rengarenk açtığı yaz dönemi akla geliyor. Peki düğün sezonu sadece yazdan mı ibaret? Tabi ki hayır! Rüzgarın ılık ılık estiği, yaprakların hafiften sararmaya başladığı sonbahar dönemleri de evlenmek için son derece ideal bir seçenek. Üstelik bu sene pandemi nedeniyle pek çok ilkbahar ve yaz düğünü sonbahara ertelendi. Peki, sonbahar düğünlerinde nelere dikkat etmeli? Merak ettiğiniz tüm bu soruların yanıtını bu yazıdan alabilir ve evlilik konseptinizi sonbahar düğün trendlerine göre kurgulayabilirsiniz.

Stylish Autumnal Wedding At Stone Barn Cotwolds With Bride In Jesus Peiro And Bridesmaids In Navy With Images From Samuel Docker Photography

Fenerler, Bal Kabakları ve Kurumuş Sarı Yapraklar

Söz konusu sonbahar düğünü ise serin esen rüzgarın soğuğundan korunmak için mekanda mum ve fener gibi birtakım dekoratif aksesuarlara yer vermek gerekiyor. Dolayısıyla nikah masanızdan yemek masalarına kadar pek çok ortamda fener, mum ve şamdan gibi şık aksesuarı kesinlikle eksik etmemelisiniz.

Sonbahar düğünü yapacak olanlar, nikah masası konseptinde artık ahşap detaylara da daha fazla önem veriyor. Eğer siz de sıcak bir ambiyans yaratmak isterseniz masanızı kahverengi tonlarının ağırlıkta olduğu renklerde döşeyebilir, aksesuarlarla da daha kusursuz görünmesini sağlayabilirsiniz. Örneğin; bambu vazolardaki çiçekler, küçük balkabağı bibloları ve keten kumaş masa örtüleri süsleme konusunda esinlenebileceğiniz fikirlerden birkaçı.

Stylish Autumnal Wedding At Stone Barn Cotwolds With Bride In Jesus Peiro And Bridesmaids In Navy With Images From Samuel Docker Photography

Sonbahar aylarında evlenecekseniz sıklıkla kullanabileceğiniz diğer detay da kurumuş yapraklar. Kenarları hafif kızıla boyanmış kuru yaprakları, nikah hediyelerinden davetiyelere, dış çekimde kullanacağınız tacınızdan servis mendillerinize kadar tüm süslemelerde kullanabilirsiniz. Böylelikle sonbaharın atmosferini ve romantizmini, kolayca davetlilerinize yansıtabileceksiniz.

Stylish Autumnal Wedding At Stone Barn Cotwolds With Bride In Jesus Peiro And Bridesmaids In Navy With Images From Samuel Docker Photography

Sonbahar Taçları ile Süslenmiş Saç Modelleri

Çiçekli taçlar, son birkaç sezondan beri hem yaz düğünlerinin hem de sonbahar düğünlerinin olmazsa olmazı. Yazın begonya, ortanca ve papatya gibi renkli taçları sonbahar aylarında yerini portakal nergisi, bahçe menekşesi, şeker tabağı, zinya ve çuha gibi kızılımsı renklerdeki taçlara bırakıyor. Eğer sonbahar aylarında evlenecekseniz, gelinliğinizin modelini de göz önünde bulundurarak taçlı bir saç modeli tercih edebilirsiniz.

Örneğin; gelinliğiniz düz ve V yakalı bir modelse, kalın buklelerle yapılmış dağınık bir topuz tercih edebilir, portakal renklerinde çiçekli bir taçla da son dokunuşu yaptırabilirsiniz. Ancak derin sırt dekolteli bir gelinlik seçerseniz melik tarzı salık bir model seçebilir, saçlarınızın uç kısımlarına doğru da kızıl renkli minik çiçekler serpiştirebilirsiniz. Ayrıca tacınıza uyumlu bir buket çiçek ve damat yaka çiçeği yaptırmayı da unutmayın. Damat yaka çiçeğini ve gelin buketini de aynı şekilde turuncu, mor, hardal sarısı ve kırmızı gibi sonbahar renkleri ile zenginleştirebilirsiniz.

Turuncu, Mor ve Sarı Renkli Gelin Makyajı

Sonbahar renkleri denince ilk akla gelen tonlar genellikle turuncu, mor ve sarı oluyor. Ancak size tavsiyemiz daha çok doğallıktan yana seçim yapmanız. Çünkü son birkaç yıldan beri gelin makyajlarında soft ve nude tonların ağırlıkta olduğu sade renkler tercih ediliyor. Ancak siz sonbahar ayında evlenecekseniz, makyajınızda abartıya kaçmadan turuncu ve sarı renkli göz farını kullanabilirsiniz. Allık olarak ise bakır ve gri gibi metalik tonları tercih edebilirsiniz.

Stylish Autumnal Wedding At Stone Barn Cotwolds With Bride In Jesus Peiro And Bridesmaids In Navy With Images From Samuel Docker Photography

Sonbahar Detaylı Düğün Pastası

Sıradan beyaz kremalı düğün pastalarından sıkılmadınız mı? O halde 2020 yılının sonbaharında evlenecek çiftlere yeni bir pasta konsepti sunuyoruz. Farklılıkları seviyorsanız alışılagelmiş tasarımları bir kenara bırakarak bal kabaklı bir pasta ile misafirlerinizi şaşırtmaya ne dersiniz? Turuncu rengi ile hem göze hem de damağa hitap eden pastanızı dilerseniz çiçeklerle de renklendirebilirsiniz. Ancak çiçek kullanmak isterseniz aralara birkaç avuç nar taneleri serpiştirmeyi de unutmayın.

Kapak görseli: Stylish Autumnal Wedding At Stone Barn Cotwolds With Bride In Jesus Peiro And Bridesmaids In Navy With Images From Samuel Docker Photography

Total
0
Shares
Facebook 0
Tweet 0
Pin 0
Reddit 0
Mail 0
WhatsApp 0

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir