Bu Bahar Saçlarda Doğal Dalgalar Moda

2020 İlkbaharı’nda saç modası, yaz günlerinde denizden çıkıp gelişigüzel kurutulan saçların doğal dalgalarından ilham alıyor. Örülüp açılmışçasına natürel duran dalgalar, hem genç, hem de stil sahibi kadınların yeni gözdesi olacağa benziyor.

Kural budur, gelişigüzel toplanan topuzlar her zaman daha güzel olur, plajda denizin tuzu ile dalgalanan saçlar en iyi maşanın yapabileceğinden daha şık görünür, bir perçemin öne düşüşü en başarılı fönden daha iyi durur.

Çabasız ve doğal güzellikten ilham alan saç artistleri, bu sene kadınları doğal dalgalı saçlarla buluşturmakta kararlı. Peki doğal dalgaları evde kendiniz elde etmek için ne yapmalısınız?

Deniz Tuzu Spreyi Kullanın

Denizden yeni çıkmış tuzlu saçların doğal dalgaları için ihtiyacınız olan temel şey bir deniz tuzu spreyi. Spreyinizi çalkalayın, saçlarınıza eşit oranda dağıtın ve bir havlu yardımıyla hafifçe nemini alın.

Doğal Akışına Bırakın

Saçınızı her zaman kullandığınız yöne doğru ayırın. düzenli bir görüntü olması için çabalamayın, Saç ayrımını saçların yönüne göre doğal akışına bırakın. Saçlarınızı birkaç tutama ayırın ve hepsini tokalayın.

Şekillendirme Zamanı

Tercihiniz örülüp açılmış gibi duran zayıf dalgalardan yanaysa ve zamanınızda varsa bu işlemi gece yapın ve ayırdığınız parçaları örebileceğiniz en uç noktaya kadar örüp bir toka ile tutturun. Sabah örgüleri açıp ellerinizle saçlarınızı karıştırdığınızda istediğiniz görüntüye ulaşmış olduğunuzu göreceksiniz. Fazla zamanınız yoksa parçalara ayırdığınız saçlarınızı bir maşa yardımıyla fazla dipten olmayacak şekilde maşalayın. Doğal bir görünüm için maşayı saçınızda en fazla 4 saniye tutun. En doğal görünüm için maşaya aldığınız tutamların olabildiğince kalın olmasına dikkat edin. Maşa işlemi bitince başınızı öne eğerek ellerinizle dalgalanan saçlarınızı karıştırın. Ve bir saç spreyi ile doğal dalgalarınızı spreyleyin.

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir