Enerji Seviyenizi Yükseltecek Alışkanlıklar

Siz de şu sıralar ne yaparsanız yapın kendinizi yorgun hissediyor ve enerji düşüklüğünden şikayet ediyorsanız yalnız değilsiniz! Özellikle sonbahar ve kış döneminde artan bu mod düşüklüğünü bazı basit değişikliklerle ortadan kaldırmak için uzmanların açıklamalarına kulak verme zamanı!

Kafein Tüketimine Dikkat

Kendinizi yorgun hissettiğinizde kahve tüketerek enerjinizi yükseltiyor olabilirsiniz ancak fazla kafein tüketimi gece uykularınızı etkileyerek sizi içinden çıkılması zor bir yorgunluk döngüsüne sokabilir.

Uyku Kalitenizi Artırın

Yaygın inanışın aksine uzun saatler uyuduğunuzda daha dinç olmazsınız. Çünkü önemli olan uyuduğunuz süre değil uykunuzun kalitesidir. Uyku kalitenizi artırmak için meditasyon pratikleri yapmayı deneyebilirsiniz.

Gün İçinde Hareketli Kalın

Gün içerisinde egzersiz yaptığınızda aldığınız oksijen miktarı artar, hormonlarınız uyarılır ve bu da enerji seviyenizi artırır. Her gün egzersiz yapmak hem yaşam hem de enerji seviyenizi kalıcı olarak artırır.

Su Tüketimini Azaltmayın

Kış sezonunda daha az su tükettiğimiz bir gerçek. Bunun sağlıklı olmadığı da. Vücudunuzun daha iyi çalışması ve enerjik kalması için su tüketimini azaltmamaya özen gösterin.

Ekran Sürenize Dikkat Edin

Bilgisayar, tablet ve telefonla iç içe geçen saatler farkında olmasak da bizi daha hareketsiz kılıyor. Ekrandan yayılan mavi ışığın sağlık için zararları da cabası. Ekran sürenizi azalttığınızda enerji seviyenizin yükseleceğini göreceksiniz.

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir