Pürüzsüz Bir Cilt İçin Kuru Fırçalamanın Püf Noktaları

Pürüzsüz Bir Cilt İçin Kuru Fırçalamanın Püf Noktaları

Sağlıklı ve güzel bir cilt için birçok uygulamaya başvuruyoruz. Son dönemde,farklı ihtiyaçlara yönelik ortaya çıkan cilt bakım rutinleri içinde yeni bir teknik dikkat çekiyor: Kuru Fırçalama! Peki nedir bu kuru fırçalama? Gelin püf noktalarıyla konunun detaylarına birlikte bakalım…

Kuru fırçalama nedir?

Dolaşımı hızlandırmak, cilt görünümünü iyileştirmek, nemlendiricinin etkinliğini artırmak, ölü cilt hücrelerini ve toksinleri atmak gibi birçok faydası bulunan kuru fırçalama, doğal kıllı vücut fırçası yardımıyla cildinize nazikçe masaj yapmayı içeren bir peeling tekniğidir.

Nasıl uygulanır?

Kan dolaşımınızın hızlanabilmesi için kuru cildinizi aşağıdan başlayarak kalbinize doğru dairesel hareketlerle fırçalayın. Karın ve göğüs kısmınızı saat yönünde fırçalamaya dikkat edin. Ölü derilerden kurtulmak ve dolaşımı hızlandırmak gibi etkilerine yardımcı olmak için hareketlerinizin çok yumuşak olmamasına özen gösterin; orta basınç uygulamanız yeterli olacaktır. Cildinizin daha kalın olduğu diz, dirsek, ayak bilekleri ve ayaklarınızın üst kısımlarına daha fazla baskı uygulayabilirsiniz.

Kuru fırçalama sonrası bakım

Kuru fırçalama sonrasında duş alarak vücudunuzu doğal yağlar veya losyon gibi çeşitli ürünlerle yoğun bir şekilde nemlendirmeye hazırlamalısınız. Nemlendirici ürünlerini dairesel hareketlerle masaj yaparak uygulamak, cildinizin sıkılaşmasına ve daha canlı bir görünüme kavuşmasına katkıda bulunacaktır.

Hangi sıklıkla yapılmalı?

Hangi sıklıkta yapılacağı cilt tipinize göre değişiklik göstermekle birlikte, uzmanlar egzersiz veya duş öncesi en az üç ila beş dakika vücudunuzu fırçalamanın maksimum sonuçlar elde etmek için etkili olduğunu belirtiyor. Eğer cildiniz çok hassas ise, başlangıçta birkaç haftada bir sıklıkla kuru fırçalama tekniğini deneyebilirsiniz.

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.