Evde Manikür Yapmanın Püf Noktaları

Bakımlı, ojeli ve güzel eller her kadının vazgeçilmezidir. Profesyonellerce yapılan manikür eli hem daha güzel hem de daha bakımlı gösterir. Peki hiç evde manikür yapmayı denediniz mi? İşte size her evde bulunan tırnak bakım malzemeleri ile adım adım manikür yapmanın püf noktaları…

1.Törpüleyin

Manikürün ilk adımı trınakları törpülemekten geçiyor. Öncelikle varsa elinizdeki ojeleri çıkarın, ellerinizi güzelce yıkayın ve kurulayın. Ardından bir törpü yardımı ile tırnaklarınızı istediğiniz ölçüde kısaltın ve şekillendirmeye başlayın. Oval ya da köşeli, tercihiniz hangi modelse güzelce törpüleyin.

2.Pürüzsüzleştirin

Pek çok güzellik marketinde görebileceğiniz dört tarafı farklı renkteki süngerler, tırnaklarınızı pürüzleştirmeniz için biçilmiş kaftan. Hem törpülediğiniz uçları nazikçe sünger ile ovarak uçlardaki çıkıntılardan kurtulun hem de tırnak yüzeyinizi pürüzleştirin ve parlaklaştırın.

3.Manikür Suyu

Törpüleme ve pürüzleştirme gibi manikürün kuru kısmı tamamlanınca sıra manikür suyu hazırlamaya geliyor. Elinizin yanmayacağı ısıdaki sıcak suya birkaç damla limon damlatmanız bu iş için yeterli. Ardından ellerinizi manikür suyunda beş dakika kadar bekleterek etlerinizi yumuşatabilirsiniz.

4.Derileri Geri İtin

Şimdi törpünüzün çok da sivri olmayan ucuyla yumuşayan etlerinizi itme zamanı. tırnak yüzeyindeki etleri nazikçe sıyırıp geriye iterseniz onları kesmenize gerek olmaz.

5. Kütikülleri Kesin

Sürekli manikür yaptıran biriyseniz geri ittiğinizde ortaya çıkan kütiküller artık kesilmeye alışmıştır ve pek de çare yoktur. Ufak bir makas yardımıyla kütiküller nazikçe kesebilirsiniz. Burada makasınızın temiz olmasına ve çok derinden değil, yüzeyden kesim yapmaya dikkat etmelisiniz.

6.Kremlenme Zamanı

Manikür işlemi bitti sayılır. Şimdi ellerinizi güzelce yıkayın ve kurulayın. Ardından tırnak diplerinize birkaç damla zeytinyağı sürerek etlerinizin yumuşak kalmasını garantileyin. Ellerinizi de bir nemlendirici kremledikten sonra oje aşamasına hazırsınız.

7.Renklendirin

Ve sıra en eğlenceli kısımda yani ojede. Bu sene tırnaklarda renkli french uygulamaları oldukça ilgi görüyor. Tercihiniz tek renkten yanaysa pastel tonların çok moda olduğunuzu söyleyelim. Nail art konusunda kendinize güveniyorsanız, minik bir göz figürü ile güzel tırnaklarınıza nazarlık da yapabilirsiniz.

8.Korumak Önemli

Gördüğünüz gibi tüm aşamalar oldukça kolaydı. Manikürünüzü tamamladınız ve ojenizi sürdünüz. Şimdi koruma aşamasındayız. Tırnaklarınızdaki ojelerin üstüne top coat uygulayarak manikürünüzün uzun süre sizinle kalmasını sağlayabilirsiniz.

Total
0
Shares
Facebook 0
Tweet 0
Pin 0
Reddit 0
Mail 0
WhatsApp 0

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.