5 Maddede Genç Kızlara Uygun Yaz Makyajı

Henüz yeni yeni makyaj yapmaya başlamış genç kızlar, farklı renkleri, farklı makyaj stillerini denemeye oldukça isteklidir. Peki genç kızlar için cilt yapılarına uygun doğal görünümlü yaz makyajı nasıl olmalıdır? Karşınızda genç kızlara özel pratik ve doğal yaz makyajının ipuçları…

1. Cildinizi Hazırlayın

Cilt doğal haliyle ne kadar sağlıklı görünürse, makyajınız da o kadar iyi gözükür. Pul pul olmuş, peeling yapılmamış bir cilde ne kadar iyi bir makyaj yapılsa da istenen görüntüyü elde etmek mümkün olmaz. Bu yüzden işe cildinizi hazırlayarak başlayın. Kaliteli bir peeling ile cildinizi ölü derilerden arındırın ve ardından güzelce nemlendirin. Eğer cildiniz hassassa, tanecikli peelingler yerine AHA, BHA gibi asitler içeren ürünler kullanabilirsiniz. Cildiniz yağlı da olsa nemlendirme aşamasını es geçmeyin. Nemlendirdikten sonra cilt tipinize göre daha parlak ya da mat bir görünüm sağlayan primer kullanabilirsiniz.

2. Doğru Fondöten Seçimi

Fotoğraflarda güzel çıkmak için fondöten seçimi oldukça önemli. Özellikle flaşlı fotoğraf çekinecekseniz, kesinlikle SPF yani güneş koruyucu içermeyen bir ürün kullanın. Özel günler için üretilen suya dayanıklı fondöten seçmeniz, makyajınızı gün boyunca kalıcı hale getireceği için doğru seçim olur. Cildiniz yağlıysa matlaştırıcı özellikli bir ürün kullanmanız, fotoğraflarda yüzünüzün istenmeyen şekilde parlak görünmesini engeller. Ten makyajını yaptıktan sonra gün ışığında aynaya bakmanızı öneririz. Yapay ışıklar, fondöten renginin farklı gözükmesine sebep olabilir. Gün ışığında kontrol etmeniz boyun ve yüzün aynı renkte olduğundan emin olmanıza yardımcı olarak istenmeyen bir sürprizle karşılaşmanızı engeller.

3. Allık Kullanmayı Unutmayın

Günlük makyajda az da olsa allık kullanmanız daha sağlıklı görünmenizi sağlar. Özellikle fotoğraflarda yanaklardaki hafif renk, yüzünüzü daha boyutlu gösterir. Hafif bir kontürle allığın yarattığı boyutlu görünümü destekleyebilirsiniz. En doğal allığı, kendi dudak renginize yakın renklerden seçebilirsiniz.

4. Pudra Kullanın

Son yıllarda parlak makyajlar popüler olduğu için pudra kullanımı pek tercih edilmiyor. Yine de pudra kullanmak, makyajınızı daha kalıcı hale getirir. Renk vermeyen, parlak bitişli bir transparan pudra kullanarak, makyajın sağlıklı ve doğal görünümünü daha uzun süre koruyabilirsiniz. Özellikle gözaltı pudralamak, kapatıcının sıcak havalarda eriyip yer değiştirmesini engeller. 

5. Göz Makyajında Doğal Renkler

Dumanlı göz makyajı için daha çok gençsiniz. Gözü kahverengi bir farla belirginleştirmek ve göz şekline göre güzel çekilmiş bir eyeliner ve bolca sürülmüş maskara güzelliğinizi ortaya çıkaracak ve sizin için yeterli olacaktır.

Total
0
Shares
Paylaş 0
Tweet 0
Pin'le 0
Paylaş 0
Paylaş 0
Paylaş 0

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir