Cildinizi İlkbahara Hazırlayın

Mevsimlerin değişimi cilt bakımı rutinimizi de değiştirmemiz gerektiği anlamına geliyor. Havaların değişimi, cildimizin ihtiyaçlarını değiştirirken bizlere de yeni cilt bakımı rutinlerinin çağrısını yapıyor. Bahar ayları alerji mevsiminin de başlangıcı anlamına geldiği için cildimiz daha hassas ve alerjik hale geliyor. Cildinizin hassasiyetine uygun bakım önerilerimize mutlaka göz atın.

Cildinizi Ölü Hücrelerden Arındırın

Kış aylarında kuruyan, pullanan ciltleri ölü hücrelerden arındırmanın tam zamanı! Yaz aylarında cildimiz güneşe maruz kalacağı için peeling işlemi için hiç uygun olmayacaktır. O yüzden acele edin ve cildinize düzenli peeling yapmaya başlayın. Kozmetik markalarının hassas ciltlere özel peeling seçenekleri bu konuda size yardımcı olabilir. Ancak tercihiniz doğallıktan yanaysa Türk kahvesi telvesi ve esmer şekerin de harika doğal peelingler olduğunu hatırlatalım. Peeling’i haftada en az bir kere yapmayı ihmal etmeyin.

Hafif İçerikli Nemlendiricileri Tercih Edin

Kış aylarında yağ oranı yüksek, yoğun nemlendiricilerle kışın soğuğuna meydan okudunuz. Ancak bahar dönemi alerjilerin ve sivilcelenmelerin artış gösterdiği bir dönem. Bu nedenle bahar aylarıyla birlikte daha hafif içerikli, su bazlı nemlendiricilere geçiş yapmanız en doğrusu olacaktır. Nemlendiricinizi sabah ve akşam kullanmayı ihmal etmeyin.

Maskeleri Karıştırın

Cildinizi yeni mevsime hazırlarken en iyi yardımcılarınızdan biri de cilt maskeleri olacak. Kozmetik marketlerdeki çeşit çeşit kağıt maskelerin nem kaynaklı olanlarını tercih edebilirsiniz. Evde yapabileceğiniz doğal maskeler de bu süreçte çok fayda sağlayacaktır. Doğal maskelerde kilden, yumurta akından ve yoğurttan yararlanabilirsiniz.

Doğal Toniklere Geçiş

Cildin hassasiyetinin arttığı bahar mevsiminde tonik seçiminizi daha doğal içeriklerden yana kullanabilirsiniz. Gül suyu, lavanta suyu ya da ev sirkesi içeren toniklerle yaşayacağınız değişime inanamayacaksınız.

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir