2021 Saç Modası: Kahkül

Kahkül, farklı modelleri bulunan, saçlara hareket katan bir kesim şeklidir. Kahkülün en büyük avantajı saç uzunluğunu koruyarak görünümde değişiklik yaratmasıdır. Ve evde geçen günlerde kuaföre gitmeye gerek kalmadan evde kahkül kesmek de oldukça kolaydır. 2021’in dikkat çeken kahkül modellerini inceleme zamanı!

Evde Kahkül Nasıl Kesilir? 

Genel olarak, cesaret isteyen bir eylem olarak görülen kahkül kesimi, evde ya da kuaförde yapılabilir. Saçların kuruluğundan emin olduktan sonra saçlarınızı ortadan ayırıp iki yandan da kulak arkası yapın. Daha sonra, ters V şeklinde önden ayırıp, iki parmak arasına alın ve istediğiniz boyu belirleyerek kesmeye başlayın. Ancak evde yapmaya cesaret edemiyorsanız, kuaförünüze istediğiniz modeli gösterebilir ya da yardım alarak sizin için kahkül modelleri arasından uygun olanı seçmesini isteyebilirsiniz.

Yüz Şekline Göre Kahkül Kesimi 

Kahkül, yüz şeklinize uygun kesildiğinde, sizi daha havalı, taze ve dinamik gösterir. Kusurlarınızı kapatmanız için oldukça etkili sonuçlar yaratan farklı kahkül modelleri vardır. Önemli olan yüz şeklinize uygun kahkül modelini seçmektir. 

Yuvarlak Yüz

Yuvarlak yüz hatlarına sahip kadınlar için uzun ve gözlere uzanan modeller tercih edilmelidir. Amaç yüzün yuvarlaklığını azaltmak olduğu için kahkülü biraz uzun tutmak yüzün kapanmasını sağlar.

Kare Yüz

Kare yüze sahipseniz, ortadan ya da yandan ayrılmış ince uçlu kahkül modelleri tercihiniz olmalıdır. Böylece, sivri ve sert görünümünüz daha yumuşak olur.

Oval Yüz

Oval yüze sahip olan kişiler, kahkül kesimi açısından en şanslı olanlarıdır. Her modelin yakıştığı yüz hattı olan oval yüzler, boy, kilo ve tarzını dikkate almalıdır.

Üçgen Yüz 

Dar çene yapısına sahip üçgen yüzler için bol hacimli saçlar uygun olacağı için daha orantılı kesimler yapılmalıdır.

Saç Şekline Göre Kahkül Kesimi

Kahkül kesiminizi gerçekleştirmeden önce yüz hatlarınızı dikkate aldığınız gibi saç yapınızı ve şeklini de düşünmelisiniz. Dalgalı, kıvırcık ya da düz fark etmeksizin her saça uygun kahkül modeli bulunur.

Kısa Saçlara Kahkül ile Hareket Katmak

Kısa saç kesiminde kahkül ile hem daha dolgun görünür hem de bütünlük yakalayabilirsiniz. Yüz tipinize uygun küt saç modelleri ile uygun bir kahkül kestirdiğinizde, daha farklı bir görünüm elde edebilirsiniz. Seyrek saçlarınız daha gür, kalın telli saçlarınız da daha havalı görünür.

Dalgalı Saçlar için Kahkül

Dalgalı saç modellerine sahip kişiler, kahkül kesiminden mahrum bırakılamaz. Her zaman moda olarak kalacak dalgalı saç modellerinin kahkülleri, saçları daha dolgun gösterir. Enerjik bir görünüme kavuşacağınız kahküllü dalgalı saçlarınız, her mevsim vazgeçilmeziniz olur.

Salaş Örgülü ve Kahkülü Saçlar

Uzun ve kahküllü saçlara sahipseniz, örgü modelleri ile salaş ve bohem bir havaya bürünebilirsiniz. Saçınızı yana alıp salaş bir şekilde örerek, kahkülleriniz ile daha doğal ve etkileyici görünürsünüz. Kahküllü örgü modelleri oldukça fazla çeşide sahiptir. Balıksırtı örgü modeli, kahküllü saçlarda en çok tercih edilen örgü çeşididir.İki yandan örülerek de uygulanabilen model, özel günlerinizi taçlandırabilir. Son dönemlerde, gelinlerin de tercihi olan örgülü saç modelleri saç tokaları ile süslendiğinde oldukça şık görünür. Çocuklarınızda da uygun bir örgü modeli ile kahkülü birleştirerek rahat bir kullanım sağlayabilirsiniz. Günlük hayatınızda da çeşitli bant ve tokalar ile kullanabileceğiniz kahküllü örgü saç modelleri vardır. Kahkül modelleri arasında sıklıkla yerini alan yandan kahkül, hem çocuksu hem de kadınsı bir ifade verir. Yuvarlak ve toplu yüzleri daha ince gösteren model, salaş ve dağınık görünmeyi sevenler için oldukça idealdir.

Katlı Saç Modeli Kahkülü Nasıl Kullanır?

Katlı saç modellerine çok yakışan yandan kahkül, doğal dokunuşları sever. Hafif dağınık, ıslak görünümlü, çok fazla işlem görmemiş saçların iddialı aksesuarı olan yandan kahkül modeli, feminen bir görünüm kazandırır. Fönlenmiş düz saçlarla da pratik ve uygun bir kullanım sağlayan yandan kahkül modeli, her kombine uyum göstererek dikkat çekici olmanızı sağlar. 

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir