Evde Cilt Bakımı İçin Güçlü Doğal Yağ Seçenekleri

Son yıllarda değeri daha da iyi anlaşılan doğal kozmetik ürünlerinizi evde hazırlamaya ne dersiniz? İşte saç ve cilt bakımının en güçlü doğal yağları ve etki alanları…

Hindistan Cevizi Yağı

Hem cilt hem de saç bakımında kullanılan Hindistan Cevizi Yağı, gıdalar ile de kullanılabilmesiyle tam bir süper besin. Makyaj temizleme ürünü olarak kullanılabilen bu yağ, içeriğinde bulunan E ve K vitaminleri ile geleneksel bir nemlendirici olarak bilinir. Hindistan cevizi yağı, yağ asitleriyle dolu olduğu için cilt üzerinde bir tür bariyer görevi görerek nemi içeride tutar.

Jojoba Yağı

Kuzey Amerika’ya özgü bitkilerden elde edilen jojoba yağı, sivilceden sedef hastalığına ve güneş yanığına kadar her alanda kullanılabilen mucizevi bir yağdır. Aslında bir balmumu olan Jojoba yağı cildimizin yapısına benzer özellikte olduğu için yağlı ciltler dahil tüm cilt tiplerinin kullanımına uygundur.

Argan Yağı

Fas argan ağacının fındıklarından elde edilen bu yağ, tüm cilt tipleri için yatıştırıcı ve güçlü bir nemlendiricidir. Günlük nemlendirici olarak da kullanabileceğiniz oldukça hafif yapıya sahiptir. Yağ asitleri ve antioksidanlar açısından zengin olan argan yağı, saç bakımında mucizevi etkilere sahiptir.

Çay Ağacı Uçucu Yağı

Avustralya çay ağacının yapraklarının buğulanmasından elde edilen çay ağacı uçucu yağı, sabun, losyon ya da yüz temizleme jeli de dahil olmak üzere birçok cilt ürününde bulunur. Sivilce üzerine direkt olarak uygulanabilen bu yağ doğal bir temizleyici olarak ev temizliği ve çocuk oyuncaklarının dezenfekte işlemlerinde de güvenle kullanılır.

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir