Tırnaklarınızı Hızlı ve Sağlıklı Uzatmak İçin İpuçları

Güçlü, sağlıklı ve bakımlı tırnaklar, kadınlar için olduğu kadar erkekler için de önemlidir. Sağlıklı tırnaklar da diğer her konu gibi bakım ve özen ister. Peki tırnakları güçlendirmek ve sağlıklı olmalarını sağlamak için neler yapmak gerekir? Evde tırnak güçlendirmek ve bakım yapmak için yapabileceğiniz üç doğal maske önerimizle karşınızdayız…

Limon ve Zeytinyağı Maskesi

Altı damla limon suyunu üç yemek kaşığı zeytinyağı ile bir kapta karıştırın ve tırnaklarınızı bu karışımda 10 dakika bekletin. Limonun tırnakların güçlendirici etkisi kırılmaların önüne geçmesini sağlar. Zeytinyağı ise içeriğindeki antioksidanlar sayesinde hem tırnakların hem de tırnak etlerinin bakımını yapar.

Karbonat Maskesi

Bir çorba kaşığı karbonat ve bir bardak suyu karıştırın. Ellerinizi bu suyun içerisinde 15 dakika bekletin ve ardından durulayın. Bu maskeyi haftada 2-3 kez yapabilirsiniz.

Muz ve Bal Maskesi

İki olgun muzu bir çatal yardımı ile ezerek püre haline getirin. Üzerine 1 çorba kaşığı bal ekleyin ve iyice karıştırın. Bu karışımı hem tırnaklarınıza hem de ellerinize sürün ve 15 dakika bekletin. Ardından zeytinyağlı sabun ile yıkayarak ellerinizi durulayın. Muz içeriğindeki mineral ve vitamin ile tırnaklarınıza bakım yaparken bal, cildinizi yumuşatır.

Total
0
Shares
Paylaş 0
Tweet 0
Pin'le 0
Paylaş 0
Paylaş 0
Paylaş 0

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir