Evde Yürüyerek Yağ Yakın

Yazın yaklaşmasıyla birlikte forma girme, kilo verme ve sıkılaşma hedeflerimiz daha da önemli hale geldi. Evde geçen günlerde çoğumuz spor yapmaya başladık, bazılarımız da bu konuda kendimizi geliştirdik. Peki ya yürümeyi özlemediniz mi? Evde ekran önünde adımlar atarak hem açık havada yürüyor kadar kalori harcayabilir hem de basit ama eğlenceli şekilde forma girebilirsiniz.

Yürümenin faydaları say say bitmiyor. Hem metabolizmayı hızlandıran hem sıkılaşma ve kilo vermeye yardımcı olan yürüyüş egzersizi başta bacak olmak onlarca kası aynı anda çalıştırıyor. Açık havada yürümek oksijen alımı ile çok daha etkiliyken bu elbette her zaman mümkün olmuyor. İşte bu tip durumlarda aklımıza yürüyüş bantları geliyor. Peki evde yürüme antrenmanı için bir spor aletine ihtiyacınız olmadığını söylesek?

Evde 5K Yürümek Mümkün

Evde geçen günlerde sosyal medyada pek çok insanın Leslie Sansone isimli bir fitness eğitmeninin Youtube videolarını paylaştığını görmüş olmalısınız. Walk at Home ( Evde yürüyüş) isimli hesabında Leslie ile birlikte farklı süreler ve kilometrelerde keyifli bir yürüyüş yapabiliyorsunuz. Bunun için ekran önünde üç-dört adımlık bir alan da yeterli üstelik. Leslie Sansone’nin antrenmanlarında bazen yerinizde sayarak, bazen yanlara adım atarak, bazen dizleri karna çekerek, bazen ileri doğru tekme atarak tahmin edemeyeceğiniz kadar terliyor ve kalori harcıyorsunuz. İsterseniz 15 dakika, isterseniz 50 dakikaya kadar hiç durmadan adımlar atıyor ve aynı zamanda kollarınızı da hareket ettirerek tüm vücudu çalıştırabiliyorsunuz.

Hem Eğlenceli Hem Faydalı

Birkaç kez ufak antrenmanlarla başladıktan sonra daha uzun süreli antrenmanlarla tempo artırabiliyor, pilates lastiği ya da küçük ağırlıklarla yapılan yürüyüş egzersizleri ile daha kompleks antrenmanlar da yapabiliyorsunuz. Çok eğlenceli bu evde yürüyüş egzersizlerini deneyerek nasıl bir değişim yaşayacağınızı görmek istiyorsanız Leslie’nin Youtube kanalına mutlaka göz atın!

Total
0
Shares
Facebook 0
Tweet 0
Pin 0
Reddit 0
Mail 0
WhatsApp 0

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.