Mikro alışkanlıklarla sağlıklı bir yaşam

Hayatımızda köklü ve büyük değişimler yapmak ister ancak bunun zorlu bir süreç olacağı korkusuyla çoğu zaman adım atamayız. Oysa büyük hedeflere ulaşmanın en kolay yolu alışkanlık kazanmaktır ve küçük adımlarla büyük değişimler yaratmak mümkündür. Hem kendimiz, hem çevremiz hem de gezegenimiz için atılan küçük adımların dönüştürücü etkisine siz de şaşıracaksınız!

Mikro Alışkanlık Nedir?

Erişilebilir hissettiren, daha sürdürülebilir, daha küçük ölçekli bir alışkanlık rutinidir. Örneğin, maraton koşmak yerine kısa günlük yürüyüşlere gitmek olarak düşünebilirsiniz. Hadi biraz örneklendirelim.

Daha Çok Hareket Etmek

Eğer hiç egzersiz yapmayan biriyseniz yoğun bir egzersiz planı sizin için gerçekçi olmayacaktır. Bunun yerine haftada 3 kez fiziksel aktivite yapmak; sağlıklı bir yaşamın anahtarı olabilir. Mesela markete yürüyerek gitmek ya da her gün bir şarkı eşliğinde dans etmek gibi.

Daha Çok Su İçmek

Sağlıklı bir kişinin tüketmesi gereken su miktarı ortalama iki litre. Ancak çoğu insan hayatını susuz yaşıyor çözümse masada her zaman bir ufak şişe su bulundurmak olabilir.

Daha Çok Sağlıklı Beslenin

Beslenme rutininize daha çok sebze ya da meyve ekleyerek işe başlayabilirsiniz. Vücudunuzdaki değişimi gördüğünüzde bu sizin için kalıcı bir alışkanlık olacaktır.

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir