Atıksız Bir Yaşam İçin Doğal Cilt Bakımı Ürünlerinin Önemi

Yaza girerken cilt bakımı yapmak, kış ve bahar sezonunun yorgunluğunu cildimizden atmak, cildimizi onarmak daha da önem kazanıyor. Bu konuda en doğal yardımcılarımız ise doğanın bize birer armağanı olan doğal yağlar. Farklı cilt tiplerine ve ihtiyaçlarına göre seçebileceğiniz ve cilt bakım rutininize dahil edebileceğiniz doğal yağları sizin için derledik.

Avokado Yağı

İçeriğindeki A, B, D ve E vitaminleri ile zengin bir vitamin kaynağı olan Avokado Yağı, hızlı emilim göstermesi nedeniyle özellikle kuru ciltlerin tercih edebileceği bir yağ olarak öne çıkıyor. Yaşlılık belirtileri ile savaşmada etkili olan avokado yağı, egzama probleminde de etkili.

Kayısı Çekirdeği Yağı

Besleyici ve yumuşatıcı özellikleriyle dikkat çeken Kayısı Çekirdeği Yağı, A vitamini yönünden oldukça zengin. Hafif dokulu ve hızlı emilen kayısı çekirdeği yağı, tüm cilt tipleri için uygun.

Jojoba Yağı

Kozmetik sektörünün göz bebeği jojoba yağı, yoğun nemlendirici özelliğiyle dikkat çekiyor. Tek başına uygulandığında da ağır ve yapışkan bir his vermeyen jojoba yağı, E vitamini yönünden zengin oluşuyla cilde parlaklık veriyor.

Kuşburnu Çekirdeği Yağı

Son yılların en popüler cilt bakım yağı ile tanışın. Nemlendirme, kırışık karşıtı bakım, leke karşıtı bakım, gözenek sıkılaştırıcı bakım ve cilt çatlakları ile mücadelede etkili bir yağ olan kuşburnu çekirdeği yağı, A, E, D ve C vitaminleri yönünden oldukça zengin.

Total
0
Shares
Facebook 0
Tweet 0
Pin 0
Reddit 0
Mail 0
WhatsApp 0

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.