Yaz Sezonunda Yıpranan Saçlar İçin Bakım Önerileri

Deniz, kum, güneş sezonunun açılmasıyla birlikte saçlarımız daha yoğun bir bakıma ihtiyaç duyuyor. Çevresel faktörlerin etkisiyle yıpranan saçlarınızı onarmak için hem bakım rutininizi değiştirmeli hem de korumaya yönelik önlemler almalısınız. İşte yaz döneminde saç bakımı için yapılabilecekler…

Şapka Kullanmaya Özen Gösterin

Şapka takmak saçlarınızı güneşin zararlı etkilerinden korumanın ilk adımı. Saçınızı doğrudan güneş ışığının neden olduğu hasarlardan korumak için bir şapka veya saç bandı / eşarp takın. Güneşe çıkmadan önce saçınıza saç kremi uygulamak. da dış etkenlere karşı bir koruma kalkanı oluşturacaktır.

Saç Maskelerine Güvenin

Saç uzmanları haftada bir kez evde uygulanan besleyici bir saç maskesinin harika bir koruyucu olduğunu söylüyor. Özellikle tatil sonrası saç maskeleri daha da önem kazanıyor. Seyahatinizden sonra birkaç hafta boyunca şampuan öncesi de dahil olmak üzere mutlaka besleyici bir saç maskesi uygulamalısınız.

Kullandığınız Ürünleri Değiştirin

Yaz döneminde kullandığınız saç ürünlerinin normalde kullandığınız şampuan ve saç kreminden daha yoğun nemlendiriciye sahip olmasına özen gösterin. Ayrıca saç yıkama ve bakım rutininizi saç yağı ya da serumlarla sonlandırmak da harika bir fikir.

Saç Koruyucu Spreylerden Yararlanın

Tatildeyken, saçlarınızı ısıya karşı koruyan spreylerle destekleyin.Deniz ve havuz sonrasında saçlarınızı tatlı su işle yıkayarak klor ve tuzdan arındırmaya özen gösterin. Saçlarınıza da güneş kremi uygulamak, UV hasarını engelleyecek harika bir yöntemdir.

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir