Işıl Işıl Bir Cildin Sırları

Çevresel koşulların da etkisiyle cildimizin solgunlaşması, kuruması oldukça normal bir durum ancak kesinlikle kader değil. Günlük hayatınızda alacağınız önlemler ve bakım rutininizde yapacağınız değişikliklerle ışıltılı ve sağlıklı bir cilde kavuşabilirsiniz. İşte öneriler…

Sağlıklı ve Temiz Beslenin

Yediklerimiz cildimiz üzerinde çok önemli bir etkiye sahip. Neler mi yemeliyiz? Omega açısından yüksek değer ihtiva eden her cins balık, ceviz, keten tohumu örnek verilebilir. Bu gıdalar cildinizi içerden besler; yağlanmayı geciktirir ve cilde sağlıklı bir ışıltı verir. Antioksidan bakımından zengin olan fındık, kabak çekirdeği gibi besinleri de tüketmeniz önem taşıyor.

Düzenli Peeling Uygulayın

Cildinizin nemli ve ışıltılı görünmesi için ölü derilerden arınmış olması gerekir, bunun için en doğru yöntem ise peelingdir. Şeker ve tuz içerikli doğal scrubları cilt bakım rutininize dahil etmek kesinlike doğru seçimdir.

C Vitamini Takviye Edin

C vitamininin cildinize de dost olduğunu biliyor muydunuz? C vitaminini hem gıda olarak tüketmek hem de cilt bakımı içeriklerinize eklemek kesinlikle harika fikir. C vitamini serumları bu konuda en yakın arkadaşınız olabilir.

Cilt Temizliğine Dikkat

Cildinizin sağlıklı olmasının ilk koşulu temiz olmasıdır. Cildinizi hem sabah hem de akşamları cilt tipinize uygun bir yüz temizleme ürünü ile yıkamayı ardından toniklemeyi ve nemlendirici içeriğinizi uygulamayı ihmal etmeyin!

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir