Tatil İçin Pratik Çözüm: Kalıcı Oje Uygulaması

Tüm kadınlar bakımlı ellerden, ojeli tırnaklardan hoşlanır. Şehir hayatında sıkça maniküre gitmek kombinimize uygun ojeler sürmek bir keyiftir. Ancak aynı durum tatilde bir çileye dönüşebilir. Deniz, kum, açılacak valizler derken ojeler uçlarından çıkmaya başladığında tadımız kaçar ve sürekli oje yenilemek tatil için hiç iyi bir etkinlik değildir. Tam da bu aşamada tatile gitmeden kalıcı oje yaptıranların sayısı giderek artıyor. Peki nedir kalıcı oje, nasıl yapılır ve ne kadar süre dayanır. Kalıcı oje hakkında bilmeniz gereken her şey bu yazıda.

Kalıcı Oje Nasıl Uygulanır?

Kalıcı oje işlemi bildiğimiz bir manikür gibi başlar. Parmaklarınız ve tırnaklarınız iyice temizlendikten, bakımı yapıldıktan sonra tırnaklarınıza bir kat jel oje sürülür. Daha sonra bu jel oje, UV ışınları yardımıyla 30 saniye içerisinde kurutulur. Daha sonra seçeceğiniz rente kalıcı oje sürülür ve o da aynı şekilde UV ışınlarıyla kurutulur. Dilerseniz bu aşamada nail art uygulaması da yapılır. Son olarak renksiz olan en üst kat ojesi sürülür ve o da aynı şekilde kurutulur. Bu işlem manikür ve oje sürme işlemi de dahil olmak üzere yaklaşık 30 dakika sürer.

Kalıcı Oje Ne kadar Süre Kalıcıdır?

Kalıcı ojeler, 2-3 hafta kadar kullanılabilir. Ancak tırnaklar uzadıkça oje aşağı doğru inerek diplerde ojesiz tırnaklar görünmeye başlar, bu da köyü bir görüntü oluşturacağı için üç hafta kadar sonra kalıcı ojeleri çıkarttırmak ya da yenilemek gerekir.

Kalıcı Oje Tırnaklara Zarar Verir mi?

Kalıcı ojeler de normal ojeler gibi sürekli kullanıldığında tırnakların sararmasına ve güç kaybetmesine neden olur. Bu nedenle bir kaç kez tekrarlattıktan sonra kalıcı ojeleri çıkartmanızda ve tırnaklarınızı dinlendirmenizde fayda vardır. Özellikle tatiller için çok kullanışlı olan kalıcı ojelerinizi birkaç uygulamadan sonra çıkartmanızı öneriyoruz.

Kalıcı Oje Nasıl Çıkartılır?

Kalıcı ojeleri çıkartmak için aseton kullanmak işe yaramayacaktır. Kalıcı ojelerinizi doğru şekilde çıkartmak için tıpkı yaptırma işlemi gibi bir güzellik merkezine gitmeniz ve uzmanların profesyonelce ojelerini çıkarmalarını istemelisiniz. Evde asetonlu pamukları tırnaklarınızın üzerine koyarak folyolarla sarmak ve sonrasında yumuşayan ojeleri soyarak çıkartmak da bir seçenektir ancak bu hem zahmetli hem de uzun bir işlemdir.

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir