Erkekler İçin Sevgililer Günü Hediyesi Önerileri

Tüm dünyada aşk ve romantizmin kutlandığı 14 Şubat Sevgililer Günü, bu sene de çiftleri tatlı bir telaşa sürükleyecek. 1800’lü yıllarda Esther Howland isimli bayanın sevgilisine gönderdiği bir kutlama kartıyla resmiyete kavuşan sevgililer günü, aslında Eski Roma döneminden kalma bir festival. Başlangıcı veya sebebi ne olursa olsun, sevgililerin içini kıpır kıpır eden, aldığı hediyenin sevdiği insan tarafından beğenilmesi kadar, karşı tarafın da kendisine verdiği değerin bir ölçüsüdür aslında. Kimileri düşük bir bütçeyle bu anlamlı günde hediyesini alırken, kimileri de kesenin ağzını sonuna kadar açıyor. Peki, kadınlar için erkeğe hediye almak sanıldığı kadar zor mudur? Gelin bu sorunun cevabını birlikte arayalım, erkek için hediye almanın kolay olup olmadığına hep birlikte karar verelim.

Sevgilinizi Ne Kadar Tanıyorsunuz?

Öncelikle, kendinize sevgilinizi ne kadar tanıdığınızı sormalısınız. Partneriniz hakkında ne kadar bilgi sahibisiniz? “Alışkanlıklarını, sevdiği renkleri biliyor musunuz? İşe giderken veya hafta sonunda nasıl giyinir? Saat takmayı seviyor mu? Futbol aşığı mı yoksa çocuk gibi evde oturup oyun oynamayı mı sever? Hobileri nelerdir?” gibi soruların cevabını düşündükten sonra erkeğe alınacak hediye önerilerimize bir göz atalım. Erkekler yapı itibarıyla pahalı hediyelere pek sıcak bakmazlar, onları sevindirmek için manevi değeri yüksek hediyeler isabetli bir karar olacaktır. Sevdiğiniz erkeğin tuttuğu futbol takımının bilekliği veya forması onu çok mutlu edecektir. Kupaya veya bilekliğe isimlerinizi, ilişkinizin başladığı tarihi yazarak onu şaşırtabilirsiniz. Spor yapmaya meraklı biriyse, spor çantası, short, t-shirt gibi giyim eşyaları ya da spor kol saati alternatifler arasında olabilir. Bakımlı bir erkekse, ona kendinizi hatırlatmak adına hediye edeceğiniz güzel kokulu bir parfüm de kendisini iyi hissetmesini sağlayacaktır. Teknolojiye meraklı ise evde boş zamanlarını eğlenceye dönüştürmek için playstation uygun bir hediye olacaktır. Spor yaparken kullanabileceği fonksiyonlu bir müzik çalar veya okumayı seven sevgilinize alacağınız e-kitap okuyucu, sevgililer günü erkeğe hediye edilecek seçenekler arasında değerlendirilebilir.

Emek Harcadığınız Hediye Değerlidir

Sevgilinize kendi el emeğinizle yaptığınız bir hediye vermek istiyorsanız, emin olun satın aldığınız hediyelerden daha kıymetli olacaktır. Örneğin, kış aylarında kullanabileceği bir atkı, kazak veya bere örebilir, üzerine isimlerinizin baş harflerini işleyebilirsiniz. Mutfakta başarılıyım diyorsanız, üzerinde kalp olan küçük kurabiyeler, sevdiği bir pasta ile de pekâlâ ona sürpriz yapabilirsiniz. Özenle hazırlanmış bir masa ve fonda sevdiğiniz müziklerle birlikte romantik ve unutulmaz bir sevgililer günü yaşayabilirsiniz. İlişkinizin başladığı günden bugüne kadar beraber çektirdiğiniz fotoğraflardan oluşan müzikli bir sunu veya ortak anılarınızı yazdığınız bir defter de manevi değeri yüksek bir hediye olacaktır. Romantik bir çiftseniz, resimli bir çerçeve, kalpli ve fotoğraf baskılı kupalar ya da nostaljik ürünler de sevgililer günü erkeğe hediye seçenekleri arasında olabilir.

Yaratıcı Hediyeler Sevgilinizi Mutlu Edebilir

Hoş bir masa saati, anıları hatırlatan ve hiçbir zaman değerini kaybetmeyen kar küresi veya kişiye özel bir puzzle alarak onu sevindirebilirsiniz. Klasik giyim tarzını seven erkeğe hediye almak için bir çift kol düğmesi veya zarif bir kalem, tamamlayıcı bir aksesuar olabilir. Yine, yakalarında isminin baş harfleri olan gömlek de orjinal bir hediye olacaktır. Sevdiği renge uygun bir kravat ve deri kemer erkeklerin en çok sevdiği hediyeler arasındadır. Hangi erkek güzel bir cüzdana hayır diyebilir ki? Şık bir deri cüzdan da erkek için hediye tercihlerinden biri olabilir. Ahşap oymacılığı, resim yapmak, balık tutmak, trekking, kaya tırmanışı, koleksiyonculuk gibi hobileri olan sevgiliniz varsa hobileriyle ilgili uzun süredir almayı düşünüp alamadığı bir eşyayı ona hediye etmek, hem onu hem de sizi çok sevindirecektir. Yazının başında da belirtildiği gibi erkeğe alınacak hediye tamamen onu ne kadar tanıdığınızla doğru orantılıdır. İyi bir birliktelik için gereken de zaten onun ne hissettiğini, nelerden hoşlandığını bilmekten geçer. Bir ömür mutlu olmanız dileğiyle…

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir