Hediye Kutunuza Renk ve Stil Katın

Yılbaşına adım adım geri sayarken sevdiklerimizi düşünerek büyük küçük hediyeler almaya başlıyoruz. Bu özel gün için hediyeler kadar önemli bir diğer konu da onları sunduğumuz kutular. Siz de sevdiklerinizi düşünerek kendi ellerinizle yılbaşı hediye kutuları yapmak isterseniz önerilerimize kulak verin…

Adım Adım Hediye Kutusu Yapımı

İşlenmemiş doğal karton ve kağıtları orjinal renklerinde, kırmızı, yeşil ve desenli halleriyle tercir ederek ilk adımdan yılbaşı vurgusunu yapabilirsiniz. Paketlenecek hediyenin formuna göre karton ya da kağıt seçimi yaptıktan sonra uygun boyutlar için bir cetvel ile ölçü alın. Ardından kurşun kalem yardımıyla ölçünüze uygun şekli çizerek kutunun ana hatlarını belirlemeyin. Bir kağıt makası yardımıyla işaretli yerlerden keseceğiniz karton ve kağıtları uygun bir yapıştırıcı ile köşe ve kenarlarından bir araya getirin.

Yılbaşı Temalı Süsler Seçin

Kutunuz ana hatlarıyla belli olduktan sonra sıra en keyifli adıma yani süslemeye geliyor. Bu aşamada minik kozalaklar, kokina dalları, çam yaprakları seçmek uygun olacaktır. Kutunuzun üzerine bu süsleri yapıştırdıktan sonra aynı tonlardaki minik kağıtları keserek hediye sahibinin ismini ve notunuzu yazabilirsiniz. Renkli iplerle bu not kağıdınızı da hediye kutularınıza bağladıktan sonra hediye paketiniz hazır olacaktır!

En güzel hediyelerin sahiplerini bulması ve mutlulukla hatırlanması dileğiyle…

Total
0
Shares
Paylaş 0
Tweet 0
Pin'le 0
Paylaş 0
Paylaş 0
Paylaş 0

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir