İnce zevkli, her tarza yakışan, modadan iham alan modern parçalar… Hem genç, dinamik hem de olgun ve stil sahibi. Çağın incelik anlayışı incilerle baştan yazılıyor.

Eşinize, sevgilinize, annenize, kız kardeşinize, ablanıza hatta büyük annenize bile alabileceğiniz yaşsız ve zamansız bir hediyedir inci. İstiridyelerin içinde yetişen bu çok değerli taş, istiridyenin içine kum veya minik bir taşın girmesiyle birlikte oluşur. Bu doğal oluşum, onu farklı ve özel kılan en önemli özelliğidir. Bir de kültür incisi dediğimiz, yapay yollar ile oluşan inciler vardır. Bu inciler sahte değildir. Sadece yapay yollarla oluşumu başlatılır ve doğal ortamında oluşmaya devam eder. İstiridyenin içindeki inciler, sedef maddesi ile kaplanır ve ortaya hepimizin şu an ki halini bildiği yuvarlak, sedef renginde inciler çıkar. Bir incinin oluşumu yaklaşık yedi yıl sürmektedir. Bu yedi yıllık süreçte yetişen incilerin sadece yüzde 10’u kaliteli bir mücevher olarak kullanılabilmektedir. Bu nedenle inci seçiminde dikkatli olmak gerekir.

Hangi inci daha değerlidir?

İnci, bu kadar göz kamaştırıcı bir oluşum olduğu için aksesuarlarda sıkça kullanılır. Aksesuarlarda kullanılan incilerin değeri aslında yetiştiği istiridyenin yaşına göre belirlenir. İstiridye ne kadar büyükse, içerisindeki inci de o kadar büyüktür. İnciyi biz genel olarak krem ve beyaz renklerinde tanısak da aslında pembe ve siyah inciler de mevcuttur. Özellikle siyah inciler oldukça değerlidir. Ancak aksesuarlarda pek tercih edilmezler.

Yıllarca hatırlanacak mücevher: İnci

Biz gelelim, incinin en çok kullanıldığı aksesuarlara. Yani arkadaşınıza ve sevdiğiniz herkese alabileceğiniz güzide mücevherlere. Hangi kadın bu kadar doğal, zarif ve şık bir aksesuara hayır diyebilir ki?

Minimalist bir yapısı olduğu için inci kolye ve inci küpeler ile çok narin ve şık bir görüntü elde etmek mümkün. Kolyelerde isterseniz sıralı inci isterseniz de ucunda tek inci bulunan modelleri tercih edebilirsiniz. Çok naif ve modası geçmeyen bir ürün olduğu için sevdiklerinize her zaman kullanabileceği bir hediye olarak vermeniz mümkün. Modası geçmeyecek bir hediye olarak tercih edebileceğiniz inci takılar arasında bir de bileklikler var. İnci bileklikler ile fazla iddialı olmadan, zarif bir görünüm elde edilebileceğini unutmayın!

İnci modası

Her yaştan kişinin kullanabileceği bir değerli taş olduğu için ister aile büyüklerinize ister sevgiliize/eşinize incili bir takı hediye edebilirsiniz. Üstelik inciyi farklı aksesuarlarda da görmeye başladık. Berelerde, kemerlerde, saç tokalarında karşılaştığımız inci detaylar oldukça zarif ve şık. İnci detayının bulunduğu, hafif parıldayan ama sadeliğinden de ödün vermeyen bir aksesuar seçerek sevdiklerinizi mutlu edebilirsiniz. Ya da bir istiridyenin içinde bulunan sade bir inciyi en sevdiğiniz kişiye hediye ederek, manevi değeri yüksek bir hediye verebilirsiniz. İncinin, her kadını mutlu edeceğinden hiç şüpheniz olmasın!

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir