Sevgililer Günü İçin Takı ve Aksesuar Önerileri

Sevgili, sevilmeye değer görülendir. Göremezsin, tutamazsın, tadamazsın, sadece yoğun olarak hissedebilirsin. Sevgi beslediğin kişi, eşin, arkadaşın, dostun, kendin dahi olabilir. Kısaca her şey olabilir. Sevgili dediğimizde akla gelen ilk kişi sevilmeyi hak edendir. Sevmenin, değer vermenin, yer zaman kavramı olmadığı, hep hissedildiği bilinse de 14 Şubat, Sevgililer Günü olarak anılır ve kutlanır. Bu özel olarak kutlanan günün elbette bir hikâyesi olmalıdır.

Sevgililer Günü’nün Tarihçesi

Pagan inanışına göre yapılan Lupercalia festivali, baharın başlangıcını ve tabiatın uyanmasını müjdelemektedir. Juno’nun, eski Roma’da tanrı ve tanrıçalarının kraliçesi olduğu, kadınlık ve evlilik tanrıçası olduğu bilinir. Juno’ya, Roma halkı tarafından verilen saygı ve değerden dolayı 14 Şubat günü tatil edilmiştir. Bu günü takip eden 15 Şubat gününde ise Lupercalia Festivali başlıyordu. Roma halkının yaşamları kurallar ve sınırlar çerçevesinde belirlendiğinden dolayı genç nüfus için bu tatil ve bayram çok önemliydi. Romalı genç kızlar ve delikanlıların bir araya geldiği zamanlardandı. Bu festival, tabiatın uyanışını ve üretkenliği simgelemektedir. 14 Şubat’ta takı ve kıyafetleri ile süslenen kızlar, festival esnasında dikkatleri üzerine çekerlermiş. Eski Roma’dan itibaren birçok ülkede, 14 Şubat, Sevgililer Günü olarak kutlanmaya devam etmektedir. Bunun gibi yüzyıllardır 14 Şubat için anlatılan çeşitli efsaneler bulunmaktadır.

14 Şubat yaklaştıkça yapılan hazırlıklar hızlanmakta ve özellikle giyilecek kıyafetler hazırlanmaktadır. Bu kıyafetlere uygun olarak Sevgililer Günü takıları kutudan çıkmayı beklemektedir. 14 Şubat takılarınızı takıp Sevgililer Gününün sıcaklığını doyasıya yaşayacağınız bir gün olacaktır.

Sevgililer Günü Kombinlerine Uygun Takı Önerileri

Straplez bir elbise için şık küpeler uygun olacağı gibi sadece iri bir taştan oluşan kolye de güzelliğinizi vurgulayacaktır. Tek renk olarak giydiğiniz kıyafete zıt renklerden takı seçimi yapabilirsiniz. Siyah kıyafete beyaz takı veya tam tersi beyaz kıyafete siyah takı Sevgililer Gününde daha zarif gözükmenizi sağlayacaktır. Balıkçı yakalar için uzun kolyeler kullanılabileceği gibi kısa kolyeler ile uzun kolyeleri beraber kullanarak farklı kombinler de yapabilirsiniz. Kapalı yaka modeller için kısa, kalın ve şık kolyeler kullanabilirsiniz. Manikürlü ellerde gösterişli yüzükler şık duracaktır. Fakat büyük şık bir yüzük ile büyük bir kolyeyi aynı anda kullanmak karmaşaya sebep olabilir. Takı ve aksesuarları dikkati çekmek istediğiniz yere göre kullanmalısınız, elleriniz, yüzünüz, boyun dekoltesi gibi yerinde ve uygun takı kullanmalısınız. Kısa kesim saçlı kadınlar için takı olarak gösterişli kolyeler yakışacaktır. Ayrıca uzun saçı tercih eden kadınlar için ise gösterişli küpeler güzelliklerini ön plana çıkaracaktır. Sevgililer Günü için takı seçimlerinizi tamamladığınızda güzel bir akşam yemeği veya dans için hazırsınız demektir.

Erkekler İçin İdeal Sevgililer Günü Kombinleri

Sevgililer Günü kutlaması hazırlıklarında, erkekler, gömleklerine takacakları kol düğmesi, şık bir kravat yerine kullanılacak gömlek yaka iğneleri ya da modern bileklikler ile şık görüneceklerdir. Kadınların veya erkeklerin Sevgililer Günü için hazırlanırken kullandıkları takılar, zarif, şık, güzel, yakışıklı ve mutlu hissetmelerini sağladığı için sevgiliye değerli hissettirmenin yollarından biridir.

Cilt Tonuna Göre Takı Seçimi

Takı seçimi yaparken cilt alt tonlarına göre de renkleri belirleyebilirsiniz. Sıcak alt tona sahip kişiler, sıcak tona sahip takılar ile uyum içerisinde olacaklardır. Soğuk tonlu takı kullanmaları hâlinde cilt alt tonları ile uyumsuz olabilecektir. Soğuk alt tonlu kişiler ise takı seçimlerinde soğuk tonlu takıları kullanarak daha uyumlu görünebilirler.  

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir