Altınbaş’tan Ayrıcalıklı Bir Seri: Kutsal Emanet Kiswa

Mücevher sektörünün lider markası Altınbaş, ayrıcalıklı bir seriye daha imza atarak ipekli kumaştan dokunmuş orijnal Kabe örtüsünün parçasını taşıyan, kutsal ve derin duygular yaşatan, nesiller boyu miras niteliğinde saklayabileceğiniz kolyeler tasarladı.

Altınbaş Tesir Koleksiyonu’nun yeni serisi olan Kiswa kolyelerin üzerinde Arapça, ‘’Ya Rahman Ya Rahim’’ yazısı yer alıyor. Ürünlerin hepsinin, Kabe-i Şerif örtüsünden alınan saf ipek parçaları içerdiğine dair Mekke Müzesi Sertifikası da mevcut. Altınbaş, b u koleksiyon ile mücevher severleri kutsal bir değerle buluşturmayı amaçlarkeni sınırlı sayıda üretilen el işçiliği yüksek bu kolyelerin ülkemizde başka örneği bulunmuyor.

Kiswa’nın Tasarım Hikayesi

Saf ipek üzerine altın işlemeli Kabe-i Şerif örtüsü, Mekke’de bulunan Kabe-i Şerif Örtü Fabrikasında dokunuyor. Fabrika yılın 3 ayında çalışıyor ve yalnızca Kabe’nin örtüsünü dokuyor. Siyaha boyanmış halis ipek ve 16 ayrı parçadan oluşan Kabe örtüsü, yaklaşık 5 milyon dolara  mal oluyor. Kabe örtüsünün yapılması için yaklaşık 700 kilogram saf ipek, 120 kilogram gümüş ve altın kullanılıyor.

Kabe-i Şerif’in dış örtüsü yılda bir defa Kurban Bayramı Arifesinde değiştirilirken, iç örtüsü 30 yılda bir değiştiriliyor. Bu saf ipekten dokunan Kabe-i Şerif örtüsünün kendisine özel hazırlanan bir parfümü ve kokusu da bulunuyor.

Boynunuzda Kabe-i Şerif’İn manevi hislerini taşımak, koleksiyonluk bir parçaya sahip olmak ve bu özel kolyeleri nesilden nesile miras kılmak için online mağazamızda Kiswa Serisi’nin birbirinden şık kolye modellerini inceleyebilirsiniz.

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir