Vazgeçilmez Tutku: Pırlanta

Her kadın, hayatının bir döneminde pırlanta hayali kuruyor galiba.  Tek taş pırlanta , beştaş pırlanta, pırlanta kolyeler, pırlanta küpeler, pırlanta setler… Hepsi ayrı zarif, hepsi ayrı muhteşem. İşin ilginç tarafı çoğu en az yüz milyonlarca yıl önce oluşan pırlantalara ortalama 80 yıllık ömrümüzün tüm hikayesini ekliyor olmamız. 

İlk aşk için ayrı, evlilik teklifi için apayrı,  doğum için ayrı, doğum günü, yıl dönümleri için ayrı ayrı pırlanta hikayelerimiz var… Duyguların belki de en güzel anlatım biçimi pırlantalar…

Çünkü pırlanta gerçekten eşsiz bir mücevher. 1919 senesinde Marcel Tolkowsky tarafından yaratılan elmas kesime verilen isim olan pırlanta, bu kesimin özelliği olan, ışığı taşın içinde kırması ve çok yüksek bir ışıltı vererek geri yansıtması sayesinde o göz alıcı ışık yansımalarıyla bizi büyülüyor.

Tektaş Pırlanta Yüzük

Bir ilişkide adını koyma aşamasına gelinmesi demek aslında tek taş pırlanta yüzük demek. O kadar önemli, o kadar özel ki bizim için tek taş pırlanta. Evlilik teklifinin vazgeçilmez öğesi, bir kadının vazgeçemediği beklentisi. Bir erkeğin karşısındaki kadına sen benim için ömrümü geçirmek istediğim tek kişisin demesinin belki de en önemli yolu.  Bu yüzden tek taş pırlanta yüzük hepimizin bildiği gibi evlilik tekliflerinin sembolüdür.

Tria Yüzükler

3 tane tek taş pırlantadan oluşan tria yüzüklerin de çok özel bir anlamı var. “Dünüm, Bugünüm, Yarınım”. Tam da gerçek aşkı yaşarken hissettiğimiz duyguyu hiçbir zaman eskimeyecek olan pırlantalarla parmağımızda taşımak ise apayrı bir mutluluk olmalı.

Pırlanta Beştaş Yüzük

Ve pırlantaların en gösterişlisi beş taş pırlanta… Zaman geçtikçe popülaritesi artan ve duruşuyla inanılmaz ihtişamlı görünen beş taş yüzükler genellikle evliliğin ya da birlikteliğin 5.yılında tercih ediliyor. Beştaş pırlantalar tek taş yüzüklerle de beraber kullanıldığı zaman hoş bir görüntü oluşturması da tercih edilme sebeplerinden biri diyebiliriz.

Tamtur Pırlanta Yüzük

Bir de bahsetmeden geçemeyeceğimiz tam tur pırlanta yüzükler var ki klasik alyansların yanı sıra neredeyse alyans yerine kullanılmaya başlandı. Zarif dizilimi ile kalbinizi fethetmekte hiç zorlanmayacak olan tam tur yüzüğü dilerseniz kendinize bile hediye edebilirsiniz.

Bu konuda sizlerin de fikirlerini merak ediyoruz. Sizin hayalinizde hangi özel gün için hangi pırlanta var?

Total
0
Shares
Paylaş 0
Tweet 0
Pin'le 0
Paylaş 0
Paylaş 0
Paylaş 0

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir