Bahçelerinize Renk Katacak Dekorasyon Fikirleri

Yaz sezonunun gelmesiyle birlikte yaşam alanları balkon, bahçe ve teraslara doğru hızla taşmaya başladı. Evinin ya da yazlığının bahçesinde keyifli saatler geçirmeye başlayanlar dış mekan dekorasyonunda ufak yeniliklere yönelirken bahçelerinize ferah bir dokunuş katacak dekorasyon fikirlerini sizin için derledik…

Eskileri Değerlendirin

Evdeki eski şifoniyerlerinizle vedalaşmak yerine iki üç çekmecesini söküp bahçenize taşıyarak büyük, işlevsel ve dekoratif saksılar yaratabilirsiniz.

Doğal Dokulardan Yararlanın

Rattan koltuklar, hasır sepetler, saksılar, oturma pufları… Bahçenizde doğal dokulu mobilyalara yer verirken aksesuar seçimlerinizde de aynı malzemelere yönelerek daha sıcak görünümler elde edebilirsiniz.

Rahatlık, Daha Çok Rahatlık

Bahçenizde çimenlerin üzerine uzanırken aslında ihtiyacınız olacak tek şey bir minderdir. Bahçenizdeki oturma grupları için, çimenler için hatta ağaç gövdelerine yaslanmak için onlarca renk ve desende minder ile rahatlığın tadını çıkartın.

Doğa ile Bütün

Bahçeniz için seçtiğiniz materyaller ne kadar doğal olursa o kadar iyi. Kesilmiş ağaç kütüklerinden sehpalar, bambudan paravanlar, ahşap tonlarında kırlent ve aksesuarlar ile doğa ile bütünleşmek elinizde.

Rüzgar Gülü, Rüzgar Gülü…

Şarkının melodisi zihninizde dönmeye başladı bile değil mi? Bu yaz bahçe dekorasyonuna hem hesaplı hem de şık bir dokunuş katmak isteyenler farklı renk, boyut ve şekillerde rüzgar güllerini bir köşede toplamaya başlasın!

Rengarenk Kuş Yuvaları

Ahşap boyamak hem zihni oyalayan hem de rahatlatan bir hobi. Hem de bu hobinizle bahçenizi güzelleştirmeniz çok kolay. Ham ahşap kuş yuvalarından alıp onları farklı renklere boyar ve bir tel yardımı ile yan yana dizerseniz işte böyle zevkli bir manzaranız olur…

Bahçede Bir Salıncak…

Makrome salıncaklar hem evlerde hem de bahçelerde çok moda bu yıl… Güçlü bir ağaç dalına asacağınız makrome salıncağınızın etrafını hasır sepetler, mumlar, minder ve ince battaniyelerle süsleyerek bahçede geçen saatlere keyif ve stil katabilirsiniz.

Neon Renkler Bahçede

Bu yaz neon rengin ne kadar moda olduğunu sıkça konuştuk. Kıyafetlerde, aksesuarlarda, makyajda, nail artta ve hatta dekorasyonda bile… Eski araba lastiklerini neon renklere boyayıp yan yana dizer ve içlerine rengarenk çiçekler ekerseniz, bakmaya doyamayacağınız bir bahçe köşesine sahip olabilirsiniz.

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir