Bakımı Kolay Bitkilerle Tanışın

Yaşam alanlarımızda canlı bitkilerin enerjisi tartışılmaz. Özellikle de pandemi koşullarında evde çok daha fazla zaman geçirdiğimizi düşündüğümüzde bitki yetiştirmenin hem harika bir hobi hem de eve enerji katan bir unsur olduğunu unutmayın. Belki bakamamaktan, solup gitmesinden korkuyorsunuz. Öyleyse karşınızda solup gitmesi neredeyse imkansız olan bakımı en kolay ev bitkileri.

Paşa Kılıcı

Son derece sert yapraklara sahip olan Paşa Kılıcı, en az sulamada en verimli halindedir. Paşa Kılıcı’nın bir avantajı da hava temizleme özelliğine sahip olmasıdır. Yatak odanıza bir Paşa Kılıcı koymanız halinde gündüz depoladığı oksijeni gece sizinle paylaşmaktan zevk alacaktır.

Zamia

Doğu Afrika’ya özgü bir bitki olan Zamia, parlak yeşil dalları ve yapraklarıyla göz doldurur. Dolaylı ışık ya da gölgede yaşayabilen bu bitki arada sırada sulandığında mutlu olacaktır.

Deve Tabanı

Deve Tabanı en çok tercih edilen ev bitkisidir. Parlak, delikli, kalp şeklindeki yaprakları ile göz dolduran Deve Tabanı, sadece hafif bir sulama ister ve pek çok farklı ışık koşulunda gelişmeye uygundur.

Madagaskar Dragon Ağacı

Bakımı kolay bitkilerden bir diğeri de Madagaskar Dragon Ağacı. Minik br palmiyeyi çağrıştıran bu bitki ebinize tropikal bir hava katmak için de mükemmeldir. Muhteşem bir hava temizleyici olan bu bitki yatak odasında rahatlıkla konumlanabilir.

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir