Dev Tarih ve Sanat Kurumları’nın Online Eğitim İmkânları

Dev müzeler, sanat merkezleri, eğitim kurumları, online imkânlarını dünyanın dört bir yanındaki kullanıcılarla buluşturmaya devam ediyor. Sanat ve tarih müzelerini online olarak gezmek bir yana bu kurumların kapsamlı eğitimlerinden de online olarak yararlanmak artık mümkün. Dünyanın dört bir yanından tarih ve sanat müzelerinin online eğitim platformlarını sizin için araştırdık.

MoMa Learning

Moma Learning’de sanattan tasarıma, sinemadan pop art’a kadar onlarca kategorideki eğitim online kullanıcıları bekliyor. Keşfetmek ve sanat eğitiminizi MoMa’dan almak için tıklayın.

Speed Art Museum

Speed Art Musesum da online sanat eğitimlerini farklı açıdan ele alan kurumlardan biri. Evde sanat üretimi adına video ve pdf’ler yayınlayan Speed Art Museum’da, çocuklar ve yetişkinler için baskı, desen, şekil, üç boyutlu çiçek yapımı gibi farklı sanat eğitimleri veriliyor. Online stüdyo eğitimleri için tıklayın.

North Carolina Museum of Art

North Carolina Museum of Art’ın eğitim programı oldukça dolu. Müzeden dans, drama, İngilizce, Matematik, Fen Bilimleri, Sosyal Bilimler ve Görsel Sanatlar alanında eğitim almak için tıklayın.

The Hammer

The Hammer Museum, Youtube kanalından uzman isimlerin farklı alanlardaki söyleşilerini yayınlayanlardan. Laura Dern ile Marriage Story, Jane Fonda ile çevrecilik ya da Paul McCarthy ile resim üzerine konuşulanları izlemek için tıklayın.

Royal Albert Memorial Museum

Royal Albert Memorial Museum online platformunda tarih odaklı pek çok ders seçeneği mevcut. Tarih Öncesi, Roma Dönemi, Sakson Kasabası, Victoria Dönemi Şehri vb. araştırmaları incelemek için tıklayın.

Museum of Early Trade and Crafts

İşte evde yapabileceklerinize farklı bir yaklaşım. Yemek tariflerini ünlü şeflerden ya da influencerlardan almak yerine neden Museum of Early Trade and Crafts’tan almayasınız ki? Evde tereyağı yapımından sıcak çikolata ve dondurma yapımına kadar pek çok işe yarar bilgi için tıklayın.

Denver Art Museum

İşte sanata dair geniş bir arşiv. Denver Art Museum’da teknolojiden koleksiyonerliğe, grafikten nesne hikayelerine kadar pek çok konuda uzmanlarla söyleşi ve eğitime ulaşabilirsiniz. Keşfetmek için tıklayın.

Virginia Museum of History & Culture

Virjinya Tarih ve Kültür Müzesi de tüm arşivini online olarak kullanıcılar ile paylaştı. Müzenin video arşivinde tarih, kültür ve sanata dair pek çok farklı konuda içerik sizi bekliyor. Detaylı incelemek için tıklayın.

Khan Academy

Son öneriler de Türkiye’den. Khan Academy’de 7.500 adet ders videosu kullanıcıları bekliyor. Dersler arasında Türkçe, Matematik de mevcut Sosyal Bilimler ve sanat da… keşfetmek için tıklayın.

TÜBİTAK

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu TÜBİTAK da araştırma ve eğitimlerini online platforma taşıyanlardan. Kurumun araştırma ve çalışmalarını keşfetmek için tıklayın.

Total
0
Shares
Paylaş 0
Tweet 0
Pin'le 0
Paylaş 0
Paylaş 0
Paylaş 0

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir