Ege ve Akdeniz’de Kusursuz Balayı

Türkiye, adeta bir tatil cenneti. Yerli ve yabancı turistin en çok ziyaret ettiği yaz destinasyonlarından Ege ve Akdeniz, hem yaz hem de sonbaharda balayı tatillerinin de gözdesi oluyor. Düğünün yorgunluğunu atıp, deniz, kum ve güneşin tadını çıkarabileceğiniz Türkiye’nin en özel balayı destinasyonlarını sizin için listeledik.

Bodrum

Türkiye’nin en sevilen tatil destinasyonlarından Bodrum, balayı çiftlerinin de gözdesi. Bembeyaz evleri, masalsı arnavut kaldırımlı sokakları, eşsiz doğası, turkuaz rengi denizi, muhteşem balıkçı kasabaları ile Bodrum, başlı başına bir aşk demek… Tarihe meraklı bir çiftseniz; Bodrum Kalesi, Antik Tiyatro, Mindos Kapısı, Zeki Müren Müzesi, Bodrum Mozolesi, Pedesa Antik Kenti, Bodrum’da mutlaka görmeniz gereken yerler arasında. Denize sıfır ya da oldukça yakın konumdaki geleneksel Bodrum mimarisine sahip otelinizde konaklarken, 7/24 hareketli ve eğlenceli Bodrum barlar sokağında turlamayı, ünlü mekanlarda dans etmeyi de unutmayın. Bodrum’un her biri birbirinden güzel koylarını ziyaret etmek için tekne gezisine katılabilir ya da kara yolu ile bu koyları günü birlik olarak ziyaret edebilirsiniz. Aşkınıza aşk katacak bir balayı için Bodrum, kesinlikle doğru adres…

Antalya

Balayı destinasyonlarını en iddialısı Antalya, Akdeniz’in en güzel şehirlerinden biri. Side’nin eşsiz doğası, Kemer’in enfes denizi ve Alanya’nın dillere destan otelleri Antalya’da balayının en haklı nedenleri arasında sayılabilir. Türkiye’de en çok balayı oteline sahip olan Antalya, her şey dahil bir tatil planlıyorsanız en doğru nokta olacaktır. Lüks otellerinde ihtiyacınız olan her şeyi karşılayan Antalya, unutulmaz bir balayı için mutlaka seçenekleriniz arasında olmalı.

Marmaris

Akdeniz ile Ege’nin birleştiği bir bölgede önü yarımada ve adalarla kapanmış küçük bir koy kenarı olan Marmaris, Muğla’nın bir ilçesi. Doğal güzellikleri, bakmaya doyum olmayan çam ormanları, uzun bir sahil şeridi ve eşsiz plajlarla Marmaris, balayı tatilleri için de harika bir seçim. Aşkınızı doyasıya yaşayacağınız, lüks otellerde konaklayabileceğiniz, tarihi ve doğal güzellikler için keyifli turlara katılabileceğiniz Marmaris’i tekne turuyla da keşfetmeyi sakın unutmayın. Antik kentleri ve yat marinaları arasında keyifle gezineceğiniz bir balayı için Marmaris, balayı tatili listenizde mutlaka olmalı.

Kaş

Son yıllarda özellikle gençlerin gözdesi haline gelen Kaş, Türkiye’nin ikinci Bodrum’u olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Lüks otellerin yer almadığı Kaş, diğer tatil destinasyonlarına oranla biraz daha salaş bir tatil vaat ediyor. Kaş, eşsiz koyları, muhteşem plajları, renli ve çok alternatif barındıran mekanları, Patara Antik Kent’e yakınlığı ile eşsiz, çabasız, romantik bir balayının en iddialı destinasyon olarak bu listede…

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir