Yeni Yıl, Yeni Hedefler: Rahatlatıcı ve Popüler Hobiler

Yeni yıl, yeni kararlar aldığımız, kendimize yeni hedefler koyduğumuz dönemlerdir. Evde geçen günler de yıllardır istediğiniz ancak bir türlü yapmaya fırsat bulamadığınız hobileri hayata geçirmek için en uygun zamanlardır. Yeni bir hobi edinmek hem eğlendirir, hem zihninizi oyalar, hem de sizi motive eder. İnternette araştırma yaparak ve videolar izleyerek başlayabileceğiniz, en eğlenceli ve rahatlatıcı hobileri sizin için araştırdık.

Makrame

Uygun kalınlık ve nitelikteki iplerin düğümlenmesi ile yapılan tekstil ürünlerine makrame deniliyor. Hepimiz annelerimizin, babaannelerimizin makrame saksılıklarını hatırlarız. Son yıllarda popülerliğini geri kazanan makrameler, stil sahibi evlerde duvar süsü, kırlent kılıfı, çiçeklik, runner masa örtüsü şeklinde hayatımıza geri döndü. İnternette araştırdığınızda farklı düğüm tekniklerini kolaylıkla öğrenebilir, nasıl desenler çıkarabileceğinizi görebilirsiniz. Ortaya harika makrameler çıkarırken zihninizi dinlendireceğinize ve oldukça eğleneceğinize de emin olabilirsiniz.

Seramik

Seramiğin ham madesi topraktır, toprak dinlendirir ve yatıştırır. Bazılarımız orta okul ve lisedeki el işi derslerinde ufak tefek seramik eserlere imza atmıştır. Birkaç video izleyerek bilgilerinizi tazelemeye ne dersiniz? İşler iyi giderse bir seramik fırını araştırmaya da başlamanız gerektiğini söylememiz gerek!

Resim

Resme yeteneğiniz varsa bunu kesinlikle biliyorsunuzdur ve ufak tefek üzerinde çalışmalar yapmışsınızdır. Şimdi kara kalemleri ya da boyaları alıp bir tuvalin başına geçmek için yeterli zamanınız var. Video sitelerinde size ilham verecek ve bu işin püf noktalarını öğretecek yeterli video da… Hem zihninizi boşaltacak, hem yeteneklerinizi geliştirecek hem de zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız…

Ahşap Boyama

Ahşap mobilya ve aksesuarları boyamak da keyifli ev aktivitelerinden bir diğeri. Gazetelik, farklı büyüklüklerde kutular, tepsiler, sehpalar… Ham ahşap üzerine uygulayabileceğiniz boyaları resim transferleri ile daha da zorlaştırabilirsiniz. Keyifli zaman geçirmek için harika bir aktivite!

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir