Ruh Eşinizi Bulduğunuzu Gösteren 5 İşaret

Ruh eşini bulmak… Bunu pek çoğumuz duyduk çocukluğumuzdan bu yana. Bazen aradık, bazen de birlikte olduğumuz insanın ruh eşimiz olduğuna inandık. İşler yolunda gitmediğinde ise o kişinin doğru insan olmadığına karar verip yolumuza devam ettik. Belki şimdi yine bir arayıştayız belki de hayatımızdaki insanın gerçekten ‘o’ insan olup olmadığına karar veremiyoruz. Aslında ruh eşinin ne olduğunu anlamak için bazı kabul edilmiş işaretler var. Biz en önemli ve belirleyici olan beş tanesini sizin için sıraladık bile…

1. Yanında Kendiniz Gibi Olursunuz

Bu aslında en önemli konu. Birinin yanında heyecanlı da olsanız rahat da olsanız kendinizi olduğunuzdan farklı göstermeye çalışmıyor oluşunuz, kendinizi olduğunuz haliyle ortaya koyuyor oluşunuz o kişinin sizin için doğru insan olup olmadığının göstergesidir. Sezgileriniz kendinizi o kişinin yanında farklı davranmaya itiyorsa muhtemelen henüz tanımlayamadığınız bir sorun vardır. Hayatınızdaki kişinin yanında kendiniz gibi olmak, hatalarınızla, sakarlıklarınızla, küçük aldanmalarınızla olduğunuz halinizi gösterebilmek oldukça önemli.

2. Savaşmaya Değer Bulursunuz

Her ilişkide anlaşmazlıklar, tartışmalar, küçük çatışmalar olacaktır. Hiçbir ilişkinin tam uyum içinde gitmeyeceğini kabul etmek bir yetişkinin sorumluluğudur. Ancak tüm mesele, anlaşmazlıkları sağlıklı bir zeminde açıkça konuşabilmek, her iki tarafın da eşit oranda fedakarlıkta bulunmasını sağlamak ve aradaki emek ve kabulü her zaman dengede tutmaktır. Birlikte olduğunuz kişi herhangi bir sorunu konuşmaktan, açıklama yapmaktan, gerektiğinde özür dilemekten kaçınıyorsa üzgünüz, ruh eşinizle birlikte değilsiniz!

3. Kendinizi Güvende ve Huzurlu Hissedersiniz

Bir ilişki içindeyken mutlak sevgi, saygı, güven ve huzur içinde hissetmeniz şarttır. Kendinizin değerini bir başkasının gözünde sorgular haldeyseniz, birlikte olduğunuz kişi size ortak bir yaşam, ortak hayaller ve ortak hayat değerleri konusunda dengeli bir tutum sergilemiyorsa zaman içinde kendinizi güvensiz ve huzursuz hissetmeye başlarsınız. Gerçek bir ruh eşi, sizi güvende ve huzurlu hissettirecektir, buna emin olun.

4. Ortak Değerlere ve Geleceğe İnanırsınız

Ruh eşiniz bile olsa onunla tümüyle aynı fikirde olamayacağınızı biliyorsunuz. Farklı bir ailede, farklı bir şehirde, farklı değer yargıları ile yetiştirilmiş iki bireyin arasında farklı bakış açıları olması elbette çok doğal. Ancak belli başlı konularda aynı fikirde olmanız da şart. Birbirinize nasıl değerli hissettirdiğiniz, karşınızdaki insan için önem arz eden konularda göstereceğiniz saygı, ortak bir hayali, ortak bir geleceği paylaşma isteğiniz ve bu konuda göstereceğiniz çaba…

5. Konuşmadan Anlaşabilirsiniz

Birbiriniz için önemli konuları bilir, hassas noktalarınızı tanır ve saygı gösterirseniz aranızda uyumlu bir dil yakalamak mümkün olur. Bir süre sonra ise sadece bir bakış ve mimikten ne hissettiğinizi, ne düşündüğünüzü anlar hale gelirsiniz. Birbirini iyi tanıyan çiftler adeta gözleriyle konuşur. Çünkü açık olmak, açık konuşmak her zaman doğru olsa da bazen konuşmadan anlaşabilmek de önemli ve büyülüdür.

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konuları kaçırmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir